• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa80 pictbend ayar

dorak28

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
biraz önce demir seti yükledim set güzel beğendim fakat pictbend sesi bozmaya başladı yani sanki ayarı olmamış gibi bazaen 1 ton yukarı bazen bir ton asağıdan ses geliyor bazende bozuk ses geliyor nasıl düzelir buu ?

Cevap: korg pa80 pictbend ayar

biraz önce demir seti yükledim set güzel beğendim fakat pictbend sesi bozmaya başladı yani sanki ayarı olmamış gibi bazaen 1 ton yukarı bazen bir ton asağıdan ses geliyor bazende bozuk ses geliyor nasıl düzelir buu ?

Bir başka set yükle.. pictbend bozma olmuyorsa arkadaşlar burdan söyler sana.. oluyorsa tamire göndermek istiyor..

set yüklemeye gerek yok zaten bir önceki kartım levoydu onda böyle bir sıkıntım yoktuu nasıl ayarlanacağını yazarsanız sevinirim ....

Mixer tuning bölümünde PB sensivity olması lazım, oradaki rakamı upper1, 2 ve 3 için 2 yapacaksın yanlış hatırlamıyorsam. Fakat sette belki birkaç seste bu şekilde ayarlı olabilir ama tüm sesler o şekildeyse bence başka bir sorun var. Eğer pitchbendi bıraktığında tonda kayma yani detone çalıyorsa akora göre arızalı demektir.

Evet menüye girdiğinizde pitchbend ayarı yapılabiliyor o yüklediğiniz her sette global dosyasıyla birlikte yapmış olduğumuz ayarlar değişir çünkü seti yapan kişi kendi globalini yükler ve biz onun ayarlarıyla orgumuzu kullanırız
daha önce kullandığınız setin sadece globalini yükleyin sorun düzelir
fakat pitchbendi bıraktığınız da ses bir perde aşağıda yada yukarıda kalıyor ise pitchbend potunun değişmesi gerekir yada pitchbendi bıraktığınız anda ses yavaş yavaş perdeye oturuyorsa yine pitchbend potunun değişmesi gerek fiyatı 80 liraydı bende aynı sorunu yaşadım ses akortlarından zannettim ne yaptıysam olmadı oraya 80lira sıkışmış verince düzeldi siz yukarıda yazdığımı deneyin olmazsa pitchbend potunu değiştirin saygılarımla

tabi volkan hocanım dediğinide uygulayın çünkü yazmayı unutmuşum pitchbend ayarı ordan yapılıyo

Aynı sorun bende de var maaşın pitchbend ne kadar olduğunu bilmiyorum