• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa600qt , pa800 .set`lerini birebir okuyormu ?

cankut _95

Moderator
Yönetici
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa3X pro - klasik gitar
arkadaşlar yeni çıkan " korg pa600qt pa 800 .setlerini bire bir okuyormu örneğin Albayrak modern seti yüklesek 800 gibi kullana bilirmiyiz ses bankalarını ritim userlerni eğer bilgilendirirseniz sevinirim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: korg pa600qt , pa800 .set`lerini birebir okuyormu ?

evet dostlar konu güncel

Yükleyeceğin setin boyutu 96mb geçmediği sürece istediğin pa800 setini okutabilirsin. Tek fark pa800 ün hoparlörü daha kaliteli olduğu için küçük bir sound farkı var. Tesisata bağladığında aynı sound u alırsın...

bire bir aynı okuyor.sanırım performans seslerde biraz sıkıntı oluyor yani tekrardan editlemek gerekiyor.sadece öyle bir farklılık oluyor diye biliyorum.

tesisata bağlanınca pek bi fark olmaz ama pa600 de diğer setlerden sample alınamıyor diye biliyorum yanlışta olabilir, birde efekt mevzularından dolayı pa800 setini pa600 e atarsan kuru gelebilir tonlar, pa600 kullanan arkadaşım pa600 ün pa800 e göre tesisatta metalik olduğunu söylemişti

pa 600 e diğer setlerden seample ve ritim alınıyor. pa 800 setlerini birebir okuyor ama master efectlerde problem çıkarıyor. ritimlerde bass ve acc lerde kaymalar oluyor. attığınız seti tek tek yeniden işlemeniz gerekiyor. 3x de çevrilen pa 800 setlerini pa 600 de kullandığınızda daha kaliteli bir sound yakalayabilirsiniz. ama en temizi pa 600 üzerinde çalışılmış ritimler ve seample ler olacaktır.

teşekkürler arkadaşlar bi arkdaşım için arastırıyorum nevale sıkıntısını az çok yeni ritimler çıkana kadar 800 set leriyle çözücez o zaman sağolun bilgilendirdiğiniz için

thank for you

slm....pa800 olsun diğer setler olsun birebir okumuyor...ritimlerde drumkitlerde oynaman lazım....sesler keza yine öyle...

ben geçen izmirde cevoya sormuşum seti birebir okuyormu diye okuyo dedi cihaza bağlı halde pa 800 le fark göremedim ben dedi zaten kalmamış elinde olan pa600 lerin hepsini satmış artı ben internette dolaşan setleri falan pa800 e yüklediğim zaman yine bazı ritimleri eksik yada sesleri tam anlamıyla çalmıyor yani pa 600 e özel bişey değil pa 800 dede bazı setleri tam okumuyor sanırım