• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa600 ritim yükleme nerde hata yapıyorum yardım

• Konbuyu başlatan desmon
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 9
  • Görülen : 2K

desmon

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Merhabalar lütfen yardım....
Arkadaşlar korg pa600qt ye herhangi bir setten diyelimki 6-8 azeri bir tane ritmi yüklüyorum fakat düzgün çalışmıyor bunu doğru çalıştırabilmek için ritme dokunup ana sayfadayken track düğmesine basıp DK Kontrolü yapıp set içindeki Sound+userDK ya giriyorum fakat tracka basıp ritim ve perküsyon ismi olarak aldığım userdk orda gözükmüyor nerde hata yapıyorum acaba Başka setten aldığım hiç bir ritmi çalıştıramadım bilen arkadaşlar yardımınızı istiyorum

Cevap: Korg Pa600 ritim yükleme nerde hata yapıyorum yardım

belki saund 1-2-3-4- klasörünün içinde olabilir

belki saund 1-2-3-4- klasörünün içinde olabilir

Hocam 50 den fazla ritim denedim hiçbiri setin içindeki user-UserDK kısmında yok
bazılarında da SELECT TRACKTA USERDK YA TIKLADIĞIMDA empty yazıyor...
internette 2-3 tane video var bununla ilgili hepsine baktım tek tek.. bendeki sıkıntı ne inanın çözemedim yardımınızı bekliyorum arkadaşlar

Atamada sorun yaşıyorsunuz sanırım. Diğer setten dk alırken otomatik atama olarak belli konum gelir.Fakat muhtemelen dolu olan bir konum geleceği için biz konumu boş olan empty yazan bir yer olarak belirleriz.
Konum değişmiş olacağı için ritme ise atamayı manuel yapmak gerekiyor. Bilemiyorum takıldığınız yer burası mı?

Yanlış işlem yapıyor olabilirsin.Yazdığından eksik birşey yaptığın kanısına vardım.
Baştan anlatayım,sen ihtiyacın olan bilgiyi alırsın.

Önce istediğin ritmin olduğu seti yükleyip ritmi seçip TRACK ile Dk ve perk. isimleri ve kanallar not edilir.
Sonra kullanmak istediğin set yüklenir.
Media ile ilk setin içeriğine gidilip sadece istenen ritim load edilir.
Peşinden yine media ile ilk setin içine gidilip DK bölümünden az önce not ettiğimiz Dk ve perk. load edilir.
Yalnız bunu yaparken konum olarak gelecek noktayı değiştirip EMPTY yazan boş yerlere almalısınız.
Bu işlemler bittikten sonra Ritimdeyken Track tuşuna basıp,Dk ve perk ile kanallara tek tek tıklayıp,daha önce not aldığımız şekilde atamalarını yapmak gerekir.

mesela 3-4 lük bir tane ritim yüklüyorum ve bu doğru çalışmıyorsa track select e basıp hangi perküsyon ve davullar var öğrenmek için 2 tane DK Yazan yere dokunduğumda burda karşıma çıkan isimler ya orgun içinde kayıtlı mevcut DKlar yada Empty yazıyor. flash belleğimlin içinde mevcut olan Setin içindeki USER yada UserDK içinde bu perküsyon veya davullar mevcut değil

siz önce 6-8 azeri ritimini hangi setten begendiyseniz o seti orga komple yukleyip hangi DK -perc ile çalıştığını bulun sonra orgunuza kendi setinizi yukleyin o beğendiğiniz 6-8 azeri ritimini yukleyin sonra o setin içinden saund KLASÖRÜNÜN İÇİNDEKİ USER DK SAYFASININ İÇİNDEN O RİTİME AİT DRUM KİTLERİ PERC LERİ YUKLEYİN YAPILMASI GEREKEN BU BASKA ÇOZUMU YOK SİZ BAŞKA BİR YERDE YANLIŞLIK YAPIYORSUNUZDUR HERHALDE KOLAY GELSİN

Eğer ritim normal çalışan sorunsuz bir ritim ve bahsettiğimiz işlemlerde sorunsuz gerçekleşmiş ise herhangi bir problem çıkmaz. Benim yazdıklarımı sakin kafa ile uygulayarak yapın lütfen. Şimdi siz muhtemelen saatlerdir uğraştığınız için kafa gidik durumdadır. :) Sakin ve aşama aşama gidin.

Sabrınız için teşekkür ediyorum
ben şimdi yükleyeceğim ritmin setinin tamamını yükledikten sonra mı userdk ları görebiliyorum...?

Sabrınız için teşekkür ediyorum
ben şimdi yükleyeceğim ritmin setinin tamamını yükledikten sonra mı userdk ları görebiliyorum...?

evet aynen öyle önce 6-8 azeri ritmini hangi setten begendiysen onu yukle orga hangi drum kitlerle çalıştığını öle gorebilirsin