• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 80 de karti seti değiştirme anlatimi

Cevap: Korg pa 80 de karti seti değiştirme anlatimi

SAZGRUBU ve sorulara bikmadan cevap veren diger arkadaslara cok tesekkur ediyorum, takdir ediyorum. 2012 yilindan 2015 dahil bu yana cevapliyorsunuz. Benim de bir sorum olacak. PA80 CARD CONVERTER Windows 10 da yukledim calismadi, XP ve VISTA olmasi lazim diyor XP VIRTUAL denemeye calistim o da WINDOWS 10 da olmadi. ILKO-LEVO kartini PA800 e convert etmeye calisiyorum, olmadi, Bu knuda ne dusunuyorsunuz, ya da convert edebilen birisi cikar mi? Simdiden tesekkur ediyorum.

CONVERT işlemi ile hiç bir çalışmam olmadığı gibi deneyimim de olmamıştır bu konuda üzgünüm yardımcı olamıyorum. Başka bir arkadaşımın sizlere yardımcı olacağı kanaatimle,

Cevap: Re: Korg pa 80 de karti seti değiştirme anlatimi

Hd ile kartta yüklenebiliyor, mutlaka taktır derim. Özelden attığın mesaja en ilk fırsatta cevap vereceğim.

@SAZGRUBU
Geçen gün kart restore yaparken yarım kaldı ve kartı tanımaz oldu. Format atma, silme, tak çıkar denemediğim yol kalmadı, kartla igili bütün menüler, yazılar pasif görünüyordu ve basıldığında çalışmıyordu. Cihazı defalarca açtım kapadım. Fabrikasyon dışında data yoktu. Çaresizlik içinde menülerde dolaşırken, restore bölümünde yukarı aşağı komutlarının pasif olmasına rağmen çalıştığını farkettim. Bir kart seçip enterladım ve kart yüklendi, şuan sorunsuz. Yani olmaz dememek lazım gerçekten.

Karta Restore veya format işleminde işlemi yarım bırakırsanız veya Power den dondu diye kapatır, elektrik kablosunu çekerseniz malesef kart bozulur tamiri de kartın yarı fiyatına size mal olur. Ters giden bir işlem dahi olsa sonuna kadar sabırla beklemeniz ve bu işten Exit tuşu ile çıkmanız en doğru olanıdır. Geçmiş olsun Saygılarımla,

Moderatör tarafında düzenlendi:

.CRD klasörünü 1.diskete boş haliyle atıp diğer parçalarıda tek tek diğer disketlere mi atayım?
Bu kez .CRD boş olduğu için ilk diskette hata vermez mi :confused:

PC de sarı bir klasör açacaksın örnegin adı TURKER.CRD olsun bu şekilde isim ver sonu mutlaka .CRD olacak yoksa org görmez. Bu klasörün içine CARDBK01 - 3 4...12 bu dosyaları çırılçıplak ve sırasıyla at sonra klasörden çık 11 adet disketi formatla ve 1 den 11 e kadar numaralandır sonra ilk 1 nolu disketi PC ye tak ve maus ile TURKER.CRD klasörünü komple distet sürücününe sürükle (kesinlikle kopyala yapıştır yapma) ilk disket dolunca bir mesaj çıkacaktır 2. disketi tak enterle bu şekilde tümünü doldur daha sonra orguna formatlı kartını tak ilk 1 nolu disketi tak Disk > Menü > Ulilites bas tempovaue tekeriyle 10 No'lu sayfaya gel F1 tuşunua bas FD yi gör TURKER.CRD yi seç ve f2 tuşu ile onayla enter yes yap bir mesaj çıkar F4 de bas diye onuda uygula yükleme başlar ilk disket yüklenince 2. disketi tak enter de ondan sonra org senden sırasıyla tüm disketleri isteyecektir sırasını şaşırmadan tak devap et 100% olunca işlem tamamlanır org kendiliğinden normale döner kartın tamamdır. Lakin bu süre zarfında orgun kablosunu çekersen, elektrik kesilirse, Power den kapatırsan her türlü kartın bozulur ve bir daha çalışmaz. Hata bile yapsan sakın bu dediklerimi yapma org kendisi hata verecektir ve sana nasıl çıkman gerektiğini yazacaktır aynen uygula ve tekrar kartını formatla ve devam et. Kolay gelsin Saygılarımla,

Harddiskten kart yükleyebiliyormuyuz? Ben sadece set yükleniyor diye biliyordum. Eğer yükleniyorsa yapacak bir şey yok 1 tane de HD taktıracağız

HD den disketlere oranla daha rahat ve sağlıklı kart yüklenir. Ayrıca Kart disketlerini de hazırlama zahmetinden kurtulmuş olursunuz.

HD de her tür bilginizi depolar gve yedeklersiniz ve hatta çalıp yüklersiniz. Örneğin kartınıza uyumlu 3 değişik seti HD de oluşan 123!, 456! ve 789! isimli klasörler attığınızda orgun sol kısmındaki çift ışığı yakarsanız direk bu 3 setteki ritimlerin de ekrana geldiğini görürsünüz ve istediğinizi orga yüklemeden bile çalarsınız. Midileri de buradan yani HD den direk çalarsınız. İstediğiniz seti HD den direk Orga yüklersiniz. HD demek kısacası orga takılı bilgisayar demektir. Kolay gelsin. Saygılarımla,

Moderatör tarafında düzenlendi:

merhaba arkadaşlar yeni bir pa 80 aldım soru sormadan önce bu siteden okuyabildigim kadadarıyla pa80 hakkında bilgi toplamaya çalıştım soru sonan arkadaşlara da özelikle cevaplayan arkadaşlara da çok teşekkür edirim benimde kafama takılan sorularım var cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekür ederim .
- pa 80 de bir kartım var ama bunun 8 likmi 16 likmi veya başka çeşidi varsa ne oldugunu nasıl ögrenebilirim
bu arada bir üst yazıda hard disk takılmasından bahsediilmiş bende bir hard disktakmaya karar verdim .

merhaba arkadaşlar yeni bir pa 80 aldım soru sormadan önce bu siteden okuyabildigim kadadarıyla pa80 hakkında bilgi toplamaya çalıştım soru sonan arkadaşlara da özelikle cevaplayan arkadaşlara da çok teşekkür edirim benimde kafama takılan sorularım var cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekür ederim .
- pa 80 de bir kartım var ama bunun 8 likmi 16 likmi veya başka çeşidi varsa ne oldugunu nasıl ögrenebilirim
bu arada bir üst yazıda hard disk takılmasından bahsediilmiş bende bir hard disktakmaya karar verdim .

Kartınızın kaç MB olduğunu veya kaç entegreli olduğunu dıştan bakarak anlama şansınız yoktur. Üzerinde de yazmaz.

Kartınızın tam detaylı resmini gönderseniz belki de çözerdik lakin ezbere de bir şey denmez. Kart MB olarak birçok çeşidi çıktı örneğin 8 MB, 16 MB, 2 x 16 MB veya 4 x 16 BM şeklinde çoğalttılar. PA-80 16 MB den fazlasını görmez bu nedenle örneğin 64 MB bir kartı küçük spotlar yardımı ile 4 eşit parça şeklinde ayrıştırmışlar ve buna 4 değişik kart BACKUP ları yüklenebilir şekilde tüketicilerin kullanımına sunmuşlar. Bunun da kendine göre + veya - leri var örneğin aynı anda dördünü kullanma şansı yok port hangi bölüme getirilmiş ise o karta ait BACKUP ları org görüyor diğer 3 kart çantada hesabı gibi beklemede kalıyor. En sağlıklısı ve ideali 16 MB olanıdır. Bunların da 2 enteğreli, 4 entegreli ve 8/ entegreli olanları var. 2 Entegreli bir kez yüklemeden sonra 2. veya 3. yüklemede bozuluyor. 4 Entegreli biraz daha uzun ömürlü oluyor fakat 8 entegreli bu iş için biçilmiş kaftandır yükle sil bozulmaz yeter ki panikleyip yükleme işeleminde orgu kapatma veya fişini çekme işlem yarıda kalırsa nizami çıkış yapmazsan buda bu şekilde bozuluyor.

Kaçlık olduğunu ya aldığın yere sor yada tamam artık bende kartı yükleye bilirim dediğin zaman kartı format la kaç MB olduğu çıkar fakat bu şekilde de kartı tamamen silip boş hale getirmiş olursun buna dikkat et veya bunu bilmiyordum deme. Harddisk orgun olmazsa olmazıdır gerçekten çok işine yarayacağı kanaatindeyim. Bunun için de eski Leptap Harddikleri İD olanın dan 30 GB, 40 GB veya 60 falan bulman lazım. SAKIN SATA VEYA PATA ALMAYASIN Kolay gelsin Saygılarımla,

Fotoğraf152.jpg

Fotoğraf153.jpg kattımın ön ve arka yüzü ön etiketini sökmüşler pa80 i aldıgım arkadaş birşey bilmiyor 16 mb tan yüksek diyor sadece
hard disk 80 lik olmazmı İDE

Ekli dosyalar

• Fotoğraf152.jpg
    Fotoğraf152.jpg
    184.7 KB · Görülen: 369
  • Fotoğraf153.jpg
    Fotoğraf153.jpg
    185 KB · Görülen: 444

Kartın birde arka yüzeyini çekip göndere bilirmisiniz ? İDE leptap hardiski olsun da 80 olması da çalışmasına engel değildir lakin 20 - 30 ve 40 GB olanların daha hızlı performans sağladığı söylenir. Bilgilerinize,

kartın önüde arkasıda bu ikiside resimde cektim karrata üstünü sökmüşler herhangibir bilgi yazılı degil hard disk konusu anlaşılmıştır teşekürler