• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ketron xd9ile sx3000 arasındaki fark nedir acaba bilenler yazabilirmi.

muzik38

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800 v2
ketron sx3000 ile xd9 arasındaki donanım olsun ses olsun vb. fark nedir acaba bilenler yazabilirmi. benim xd9 var ama nedense bi heveslendim 3000e çok tatlı duruyor tipi falan

Cevap: ketron xd9ile sx3000 arasındaki fark nedir acaba bilenler yazabilirmi.

sx3000 gitar mod vs vs vardı hafıza megabayt olarak 32 megabayt ama 256 megabayt olsa nevale yok aynı şeyler ,ama kasa ve sağlamlık olarak süper,batısını bilmiyorum ek ritm falan varmı ama zaten ketronun batıları süperdi real drums var cihazda ve bazen çok arıyorum xd9 u,gel gör ki cihazın en saçma sapan yanı bazen ritmlerdeki aksama sanki org kasıyor gibi ve bu audyalardada vardı galiab belki güncellemelerle giderilmiş olabilir,ben 7 yıl kullandım banamısın demedi xd9 sx3000 dahada sağlam duruyor artı görüntüsüde süper.

Şu an Xd 9 kullanıp kullanmadığınızı belirtmemişsiniz ama ikisinin arasında bariz fark var,bir kere hafıza yönünden fark var biri en fazla 16 Mb diğeri 32 mb.şüphesiz sx3000 daha gelişmiş bir alet menüleri daha gelişkin,sağlamlık yönünden alet tamamen çelik şase,tuşları çok sağlam,eğer Tünel müzikte enson plus setleri yükletirseniz sx3000 in sesleri daha güzel,ama yok eğer xd9 unuz varsa sx3000 de fazla zorluk çekmezsiniz,ama benim gibi korg'dan sx3000 e geçerseniz,aletin hiç ama hiç pratik olmadığını görürsünüz,ben deneme amaçlı almıştım,alet bende 1 sene kaldı ama alete hiç ama hiç ısınamadım,bir kere aleti kullanıma kapalı olması,büyük ritm zenginliğinin olmaması,menülerinin pratik olmaması beni aletten soğuttu ve büyük zarar ederek satmak zorunda kaldım.dediğim gibi xd9 unuz varsa,sx3000 daha iyi,ama korg dan geçecekseniz hiç tavsiye etmem

abi ketrona pratik değil diyorsan valla bişey diyemiyeceğim.ben bikere daha acemiyim çalmayı bile yeni öğreniyorum ama çok basit ya.her şeyi kolay bu orgun .hemde taş gibi.ritim aksamasıda yok hiç. o ritimlerden kaynaklanıyordur bence

sx3000 gitar mod vs vs vardı hafıza megabayt olarak 32 megabayt ama 256 megabayt olsa nevale yok aynı şeyler ,ama kasa ve sağlamlık olarak süper,batısını bilmiyorum ek ritm falan varmı ama zaten ketronun batıları süperdi real drums var cihazda ve bazen çok arıyorum xd9 u,gel gör ki cihazın en saçma sapan yanı bazen ritmlerdeki aksama sanki org kasıyor gibi ve bu audyalardada vardı galiab belki güncellemelerle giderilmiş olabilir,ben 7 yıl kullandım banamısın demedi xd9 sx3000 dahada sağlam duruyor artı görüntüsüde süper.
ritimlerin kasması normalde 64 polifoni olan bu cihaza ritim yazarken daha fazla polifoniyle yazılmasından kaynaklandığını biliyorum. benim orgda hiç ritim kasması yok. bide ordan burdan toplama ritim atmamak lazım. sistemnk sitesinde 200tnesi 75 tlye satıyorlar ritim. alacan taş gibi kullanacan. ama işte sx 3000 çok albenili duruyor. basları çok sert hoşuma gidiyor.ama neden tutulmadı halen anlamış değilim

ben3 sene kullandım ritim aksaması var özellikle ses değiştirikende çok yapıyor birde yazılmış ritme değişiklik yaparsanız o zamanda ritim oturmuyor quntize olmuyor sıfırdan yazarsanız problem olmuyor sx3000 çok sağlamdır ama o kadarda ağırdır birde üzerinde synth sesler çok zayıf efektler çok çok az sadece hall room delay chorus distorsion var birde wah wah var ama 3 senede nasıl yapıldığını anlayamadım yalnız aletin harmony özelliği çok güzel batı ritimler türk ritimlerden daha iyi tuşesi mükemmel çok zevk alarak kullandım ve kullanımıda çok pratiktir kullanamayanlara şaşırıyorum ben hevesimi aldım benim için geride kaldı artık.

ritim aksaması nasıl oluyorsa hiç denk gelmedim o kadar ketron dinledim öyle bişey görmedim

muzik38 kardeşim ben bu cihazı 7 sene kullandım ve olabildiğince de hor kullandım banamısın demedi,sattığımda cihaz hala taş gibiydi kasa berbattı tabi kaç kere düştü hatırlamıyorum bile hatta üzerine sehbadaki koca kabin düştü 2 tuş kırıldı o kadar ama cihazın bazı sorunları var abim 7 yıl parmaklamadığım menüsü kalmadı,özellikle hafızasına ritm yüklerken en az yüzde 25 lik bi boşluk olsun yoksa cihaz ritmlerde aksama yapıyor,senin dediğin gibi polyfony le falan alakası yok,düğünlerde kullandım ben bu cihazı hiç hata affetmez be e diye sırıtır kalırsın bi korg gibi değil çünki ama soundu heleki batıları süperdir hakkı yenmiş bir cihazdır,heleki klavye piyasasının cafcaflı şu döneminde 5-6 ay veya 1 seneye kalmaz cihaz dahada değer kaybedecek demedi deme,saygılar.

abicim bendede var ama benim ritim hafızası yüzde yüz dolu ama aksama yapmıyor hiç. benim duyduğum plus 4ler çok kasıyormuş makinayı. ama benim makinada daha kasma görmedim plus 3 benimki plus 2ninde iyi kitleri atılmış

Ketronlar oldukça pratik aletlerdir. Ses değiştirirken menülerin davranış biçimini ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin her bankanın f1 tabına en çok kullandığınız sesleri one touch olarak ayarlayınız. Bu bankalardan birine bastığınızda f1 deki ses direkt olarak seçilecektir. 12 adet banka olduğuna göre 12 adet one touch sese sahipsiniz. Bir banka seçildiğinde, o bankada en son seçilen ses direkt klavyenize gelir. Alet açıldığında varsayılan olarak bu ses f1 e denk gelen sesdir. Bu özelliği kapatırsanız, bankalara bastığınızda sesler ekrana gelir fakat klavyenize gelmez. F tuşlarıyla istediğiniz sesi seçersiniz. 10x12 adet sesi bankalara tamamen isteğinize göre yerleştirebilirsiniz. Bunun dışında register özelliğini kullanırsanız, ritim, transpoze, koma, tempo, efekt vs., en bulunduğunuz menü dahil herşey save ederken bıraktığınız gibi karşınıza gelir. Bu şekilde 198 adet register kaydı oluşturabilirsiniz. Program edit ile 4 ses üst üste bindirip ve bunların bazı parametreleriyle oynayarak farklı sesler oluşturabilir ve yine bunları hafızada saklayabilirsiniz. Scale düğmesini basılı tutarak son oktavdan direkt koma verebilir yada scale düğmesine bir kere basarak ekrana gelen, daha önce kaydettiğiniz komalarda birini f tuşlarıyla seçebilirsiniz. Atak yaptığınız zaman varyasyonunda otomatik olarak değişmesini yada değişmemesini ayarlayabilirsiniz. User ritimleri 10 adet ritim bankasına özgürce yerleştirebilirsiniz. Ses dengesini direkt cihazın üzerinden davul, akor, bass, upper olarak yada sadece tüm eşlik - upper olarak bir birinden bağımsız olarak değiştirebilirsiniz. Eğer isterseniz ritim partisyonlarının volume lerini lock özelliği ile kilitleyebilirsiniz. Direkt cihazın üzerinden transpoze, oktav değiştirebilirsiniz. Menüden seçim yaptığınızda, ekranın sizin belirleyeceğiniz bir zamanda ana ekrana dönmesini ayarlayabilirsiniz. Remap özelliği ile user ritimlerinizi çok kolay bir şekilde yeniden sıralayabilirsiniz. Ve aklıma gelmeyen başka özelliklerde var. Bundan daha pratiği usb çalar olur herhalde :)