• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

KETRON SX3000 USB taktım

PİYANİST ŞANTÖR

Paylaşımcı
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
...............

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: KETRON SX3000 USB taktım

Merhaba dostum...

Valla harika olmuş ; bakalım ,bu durum SX3000'e olan ilgisizliği değiştirecek mi? :eek:

Selâmlar...

sağol bahri hocam valla önemli olan kendi rahatım çünkü bu sırada sx3000 için ritim konvert planlarımı devreye sokacağım bunun için disket önümde engeldi pratiklik açısından birde laptopta flopy olmadığından evdeki masa üstü bilgisayara bağımlı kalıyordum şimdi rahatım bu konuda çünkü bilgisyarda ritim formatı yaptıktan sonra hemen orgta denemem gerekiyor özellikle kafamda ritimleride çok olduğu için ve drum kitide az olduğu için bir org var onun ritimlerinin işe yarayanlarını beğendiklerimin hepsini yapacağım

Zamanında pa80 varken pendıgı altust etmıstım hıcbır cafede dısketlı pc kalmadı dısketı tarıhe gomsek ıyı olur elınıze saglık hocam

arkadaşım güzel olmuş hayırlı olsun ama yine fdd mantığıyla çalışıyor galiba keşke cf card adaptörü taksaydın sanki daha mantıklı olurdu gibime geliyor bu aralar bende sx3000 alıcam gibi duruyor hiç bir orgta karar kılamadım bende sx3000 alırsam eğer cf cart adaptörü takmayı düşünüyorum oda hdd mantığıyla çalışıyor
bu arada beni hatırladınmı ben senin or700 ü alan çorludan erdin

ayrıca arkadaşlar sizinle paylaşmak istediğim bir konu daha var hdd destekli orglarda kullanılan cf kart adaptörünü
bir kucak para verip almaya gerek yok dealextreme sitesinden ücretsiz kargoyla alabilirsiniz site çin sitesi fakat tüm dünyanın kullandığı bir site pay pal hesabı ile yada sanal kredi kartınızla alış veriş yapabilirsiniz fakat 150 doları geçmeyin ürününüz gümrüğe takılmasın ben 100 doları geçmiyorum 15 gün içinde kapına kadar geliyor ürün m
orglarda kullanılan cf kart adaptörüde 2-7 dolar arasında fiyatı
buyrun sitenin linki

ihtiyaç duyulan adaptör bu

arkadaşım güzel olmuş hayırlı olsun ama yine fdd mantığıyla çalışıyor galiba keşke cf card adaptörü taksaydın sanki daha mantıklı olurdu gibime geliyor bu aralar bende sx3000 alıcam gibi duruyor hiç bir orgta karar kılamadım bende sx3000 alırsam eğer cf cart adaptörü takmayı düşünüyorum oda hdd mantığıyla çalışıyor
bu arada beni hatırladınmı ben senin or700 ü alan çorludan erdin

merhaba erdin nasılsın or700v2plus mu yaptırdın yoksa yeni aletmi cf kartı hiç duymamıştım fakat daha önce yamaha a1000 için doktor salim bir flash kart takmıştı ona benziyor sanki ama bence bu usb emulatör oldukça kullanışlı birde sana şunu hatırlatayım dediğin kart eğer harddisk bağlantısına takılıyorsa o zaman sakın takma çünkü sx3000 bu bağlantıya takılan hafıza birimlerine format atıyor ve bu formatı bilgisayar görmüyor grmesi için bilgisayara ketron data transfer programını yüklemen gerekiyor zaten sx3000 ne harddisk takılıyor ve computer bağlantısından bilgisayara bağlanıyor eğer floopy bağlantısına bağlarsanda disket gibi görür zaten usb emulatörde olduğu gibi
siteden armoni nikli adana dan bülent arkadaşım böyle bir kart okuyucu bağlamış o anlatmıştı bu durumu

0r 700 ü sattım sonra v2 aldım daha sonra onuda sattım v2 plus aldım onuda izmire sattım şu ansa hangi aleti alacağıma karar veremedim daha önceki yıllarda ketron xd9 kullandım 2 yıl kadar alet güzeldi ama efect ve memory yetersizliği vardı sx3000 düşünüyorum ama biraz kullanmam lazım burda dükkancı bir arkadaşta var alıp bir kaç gün deneyecem
cf kart konusuna gelince ketronun böyle bir olayı olduğunu bilmiyordum doğrusu korg serisi tüm aletler bu cf kartı hdd olarak görüyor ve set ve ririm yüklemek çok basit oluyor
ve bu kart piyasada 100 tl nin üzerinde satılıyor aslında değeri 5 tl

PİYANİST ŞANTÖR kardeşim süper! tek telime ile tebrik ederim....

ayrıca arkadaşlar sizinle paylaşmak istediğim bir konu daha var hdd destekli orglarda kullanılan cf kart adaptörünü
bir kucak para verip almaya gerek yok dealextreme sitesinden ücretsiz kargoyla alabilirsiniz site çin sitesi fakat tüm dünyanın kullandığı bir site pay pal hesabı ile yada sanal kredi kartınızla alış veriş yapabilirsiniz fakat 150 doları geçmeyin ürününüz gümrüğe takılmasın ben 100 doları geçmiyorum 15 gün içinde kapına kadar geliyor ürün m
orglarda kullanılan cf kart adaptörüde 2-7 dolar arasında fiyatı
buyrun sitenin linki

ihtiyaç duyulan adaptör bu

Merhaba ben 2.5 harddisk için ide44 adaptörü gittigidiyordan 17 tl ye aldım. Gem genesys'e taktım güzel çalıştı, ama vakitsizlikten monte edemediğim için çıkardım, şimdilik harddiskle duruyor. Gerçekten yurtdışı sitelerde çok ucuz ama güvenemedim. 2.5 hd kullanan bütün orglara olur. Bir de sd kart için olan adaptörler var. Bunlar daha iyi, çünkü sd kart ucuz, cf pahalı ve büyük..Verdiğiniz link ve bilgiler için teşekkürler.