• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Hangi Org alınır

• Konbuyu başlatan Mabi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 11
  • Görülen : 3K

Mabi

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Bağlama
Resimdeki orglardan hangisini almalıyım ?
Hobi amaçlı kullanacağım bana üst model orgların ikinci ellerini önermeyin çünkü ben elektronik aletlerde sıfır alma taraftarıyım.
Bu resimdeki orgların sıfırını alabilirim ama özellikleri hakkında bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. Aradığım özellikler türk ses ve ritimleri olsun mikrofon girişi olsun koması vs özellikleri zaten vardır yani ev için ve eş dost akrabalara program yapabilmem için bu resimdekilerden hangisini önerirsiniz. Saygılarımla
Not:resimdeki Bazı modellerin sıfırı yok biliyorum ama onlarında çok temizini düşünebilirim. Önceliğim sıfır aletlerdir.
Not
7F6DA280-215B-48E2-941E-0B3894F29B60.jpeg

Selam.
Or700 Wk2000 Pa55 eski sıfırı yok. Ciddi eski oldukları için öyle temizini de bulamazsın. Zaten güncel ürünler değil.
Medeli danteye ustadlar set olarak destek verdi o kadar.
BK5 ve EA7 kullandım. Sound olarak harikalar fakat kullanım olarak pratik degiller. Bk5'in tuşeleri yüksek ve sert. Ea7 ise gerçekten çok ama çok karışık. 2 defa 10-15 dakika kullandım 1 ay sonra sattım.
Özellikle yeni başlayan birisi müzikten soğuyabilir.

A350 At3 çok alt segment.

Bu klavyeler arasında dediğin için söylüyorum.
Orada kayda değer Pa300 var. Ondada mikrofon girişi yok. Boss ve5 ve20 gibi bir efect pedalı ile onu çözersin. Korg olması hem kullanım pratikliği hem de set olarak seni rahat ettirir. Müziği sevdirir.

Bunlardan pa300 iyi, rolandlar iyi, yeni başlıyorsanız daha basit aletler rahat kullanılır. Dante tr junior mesela.

1. Korg pa500 2. korgpa300 diyebilirim.. 3. roland ea7

Bunlardan pa300 iyi, rolandlar iyi, yeni başlıyorsanız daha basit aletler rahat kullanılır. Dante tr junior mesela.

yeni sayılmam ama bu işten para kazanmıyorum sadece org çalmayı seviyorum akraba tanıdık falan olursa programlarını yapıyorum.

Selam.
Or700 Wk2000 Pa55 eski sıfırı yok. Ciddi eski oldukları için öyle temizini de bulamazsın. Zaten güncel ürünler değil.
Medeli danteye ustadlar set olarak destek verdi o kadar.
BK5 ve EA7 kullandım. Sound olarak harikalar fakat kullanım olarak pratik degiller. Bk5'in tuşeleri yüksek ve sert. Ea7 ise gerçekten çok ama çok karışık. 2 defa 10-15 dakika kullandım 1 ay sonra sattım.
Özellikle yeni başlayan birisi müzikten soğuyabilir.

A350 At3 çok alt segment.

Bu klavyeler arasında dediğin için söylüyorum.
Orada kayda değer Pa300 var. Ondada mikrofon girişi yok. Boss ve5 ve20 gibi bir efect pedalı ile onu çözersin. Korg olması hem kullanım pratikliği hem de set olarak seni rahat ettirir. Müziği sevdirir.

Detaylı açıklama için teşekkürler. Çok yeni sayılmam geçmiş yıllarda org aldım sonra sattım ama şimdi bu salgından dolayı genelde evdeyiz doğal olarak insan bir org olsun takılayım diyor. Bu işten para kazanmıyorum hobi amaçlı çalıyorum bazı tanıdık ve akrabaların programlarına falan gidiyorum o kadar. Bana çok profosyonel alet gerekmez o yüzden araştırdım ve bunları fiyat olarak uygun buldum. Misal ikinci el temiz bir pa800 falan bulsam tabikide alırım lakin bana çok fazla gelir kocaman aletler bunların bazıları görünüş olarakta kibar duruyor odanın bir köşesine yakışır içinde beni tatmin edecek türk ses ve ritimleri olsun yeter.

Bence korgpa500

bütçenize göre Yamaha S970 veya daha alt modeli S770 almanızı tavsiye ederim. Gerçeğe çok yakın mükemmel enstruman sesleri duyarsınız , daha önce yapılmış ritm setlerinden de yükleme imkanınız olur veya Emo Set satınalırsınız . Mağagaza canlı çalıp deneyin bu cihazları

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri