• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

GW8 e ritm yazmada problem. Yardım.

Tayfunalbuz

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Bağlama XP-50 A-1000TRYamaha Audya5
Arkadaşlar Gw8 e ritm yazmak istiyorum fakat 1. majör kalıbıyla yazıp minör ve 7 li gibi diğer kalıplara ayrıca yazmak istemiyorum. Diğerlerine kopyalamak yada diğer kalıpları kapatmak nasıl oluyor? 2. kaydettiğim drum takımından istediğimi tek olarak silemiyorum. Yardımcı olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: GW8 e ritm yazmada problem. Yardım.

dün bir arkadaşa aynı konu sorular hakkında bildiklerimi yazmıştım buradan inceleyin

majör akorunda yazılmış drumm bass ve aacleri min ve 7 li ye kopyalamak için ez convert menüsünü kullanmalısınız o menü otomatik olarak diğer akorlara kopyalama yapar

abi tekrar tekrar yazmamak için.1.variation maj yazdın dimi(ADR,ABS,ACC1,ACC2 VS...)ardından Menu tuşuna tıkla.4. sırada COPY var.Enter de.ardından ekranda Part bölümünü ALL konumuna getir Value tekeri ile.bu işlem ile majöre yazdıklarının hepsini kopyalamayı onaylıyosun sonra.ilk hangi kalıbı yadıysan(majör,minör,7li)chord örn:maj.yön crusor tuşları ile ekranda en altta sağda büyük harflerle DESTİNATİON yazısını Enter ile onayla.yeni bir sayfa çıkacak karşına. Chord bölümünden diğer sayfada majördekileri kopyalamayı seçtik.şimdi örn:chord bölümünü minörle değiştiririz.tekrar en alttaki DESTİNATİON enter ile onaylarız.majörde yazdıklarımız minöre kopyalandı.bu işlemi MAİN 1 variationda yapmış olduk.ayrıca attaklar ve diğer variationlara İntro,Endinglere kopyalama yapabiliyoruz.istersen Main 1i Main4 e kopyalayabilirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

kaydettiklerini tek tek silmek istiyorsan.Örn Drum yazdın.ekranda en sağda MİCRO yazısını crusor tuşları ile bul.enter de.karşına uzun bir sayfa çıkacak.kaydettiğin tonları ayrı ayrı dinleyip mesure göre silebiliyosun.silme işlemini ekranda aşağıda 4 tane seçenek var ERASE ile ses bankalarından 1e basıp siliyorsun.tonları dinlemek için Value tekeri ve crusor tuşlarını kullan.

Mürhen ve katip kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Bu emekleriniz para ile satın alınamaz. sAğ olun var olun yazdıklarınızı yazıcıdan çıkarttım. Akşama uygulayacağım.

menu--->6. sikki se( style composer)---->0 a bas(ez convert) auto yazar yerleri degisip convert edecen.
mesela ritimi major yazmissan source bolumunu auto dan majora gotur sonra da destination u hangi kalibia kopyalamak istiyorsan (ister minor ister 7dili klaip) onu scip convert ediyon
ana goruntulerde daha once bos olan minor ve 7li kutucuklarin doldugunu gorecen.
uzun lafin kisasi bir kalipta yazip ayni ritmi tekrar yazmadan oldugu gibi diyer kaliplara bu sekilde kopyaliyoruz.bu anlattiklarim orgun basinda olmadan anlattim, ufak tefek hatalarim olabilir aksama tekara bakar hatalarim varsa duzeltirim.
Ama kabaca bu isin yolu budur.Bilmemiz gereken puf noktasi source=kayak,destination=hedef