• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Gem wk 1 vs. Roland Em50

VolkanB

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha / Korg
Gem wk 1 Sample Çağırma (kafayı yemek üzereyim)

Arkadaşlar, flopyden sample'ı görüyorum ve enterla .yüklüyorum. Burada sorun yok, hatta ilk yüklediğim sample normal ekranda görünüyordu direkt, bir süre çaldım. Fakat şimdi yükledığim ssmple'ları göremiyorum, çağıramıyorum. İngilizce türkçe klavuzları inceledim net bilgi yok. İki gündür sabahlara kadar uğraşıyorum, nerede hata yapıyorum. Bu kadar cihaz değiştirdim böyle birşey görmedim. Yardımlarınızı bekliyorum.
(konu değiiştirilmiştir)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Gem wk 1 vs. Roland Em50

daha guncel aletlere yonebilirsiniz hocam :)

Güncel aletin zamanı var hocam. Vakit geçirmek için bu. Tavsiye etmiyornusunuz?

Kanun yaylı ud gibi sesler i güzel ama swichler çok dikkat et alırken

Bence wk daha guzel al derim

Aldım arkadaşlar. Em50 de duruyor, isteyen olursa iletişime gecebilir.

Wk1 bu ise daha ust serilerini düşünemiyorum gem in. Dusuk bütçeli cihaz arayan akadaslara şiddetle tavsiye ederim.

GEM İ WK 1 i ne zannediyor bu millet.WK2 den WK3 ten tek eksiği kasasının biraz oyuncak gibi durması.yoksa aynı ritimleri okuyor.Çalmasını bileneYAMAHA A 1000 KETRON XD9 KORG İ 30 dan daha iyi aletlerdir.1997 de aldığım WK3 ü ben tam 12 sene kullandım.5 yılda WK2000 4 yıldırda wk8 kullanıyordum.KORG kullansaydım her sene kazandığımı.org değiştirmek için harcardım.

Üstat, sw formatında sample yüklüyorum, yüklüyor sorun yok fakat kullanmak istediğimde nereden çağıracağız sesi onu bulamadım. Birde 4. Ses bankasında oriental sesler mevcut. + ve - swiçlerine aynı anda basarak 4. Bankaya geçiyorum fakat bankada dolaşırken yine diğer bankalara atlıyor. Süresi falanmı var bunun?

abi bence hiç uğraşma artık org almak çok koloy taksit vade 24 ay taksit yapanlar vardı hiç uğraşma yeni sistem orglardan al derim