• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

FİDYE İstenen Virüs- CRPTOLOCKER - CCC uzantılı son sürüm

Müziksiz Asla

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa600Qt
GÜNCEL; ADAMLARA İNGİLİZCE GÖNDERDİĞİM YAZIDAN SONRA DECRIPTO PROGRAMINI GONDERDİLER. İŞTE BUUUU :) ŞU ANDA RESİMLERİM ÇÖZÜLMEYE BAŞLADI.

Tanıdıklarımı eşimi dostumu uyardım. Sizleride uyarmak isterim. CRYPTOLOCKER virüsünü duymuşsunuzdur. Çeşitli programlar ile bilgisayarınızdaki bütün resim,video,film,belge,dosyalara bulaşır ve bu dosyalarınızı şifreler. Akabinde karşınıza hemen heryerden uyarı çıkar,verdikleri adrese gidersiniz,1.000 USD Fidye isterler.

Önceki sürümleri çözülmüştü ancak benim bilgisayarıma son sürüm bulaştı. CCC uzantılı. Windows genelde dosyalarınız için gölge kopya oluşturuyor. Fakat bu adi virüs önce gölge kopyaları kullanılamaz hale getiriyor.

Neyseki ben bilgisayarımda sadece resim video tutuyorum. Mail adreslerime bile girmiyorum.

Aklınızda bulunsun. Berbat birşey bu. Hiçbir şey işe yaramaz. Ben bilgisayar sektöründeyim. Veri kurtarma üzerine uzman çok kişi tanıyorum. Bu virüsü çözme şansı yok.Uyarayım.

Adamlar kurumsal çalışıyor ama hakkını vereyim. Yabancı kaynaklı bu arada.Yonlendirmeleri,site ve yazıları çok kurumsal havada. Support yani destek kısmıda var. Durumumu yazdım 1000 dolar aylık kazanmıyorum,bilgisayarda zaten sadece resim var,40 usd vereyim anılar için dedim. Bişey çıkmaz :)

Sizlerinde bilgisi olsun değerli arkadaşlarım.

Bilgi: Windows gölge kopyalarını da şifreleyen bu yeni versiyon ayrıca sistem geri yükleme dosyalarınıda siliyor.
Bilgisayara bağlı usb türü ne varsa bulaşıyor.Ayrıca sürekli sağ altta cd'ye yazılmayı bekleyen bilgiler var uyarısı veriyor. Detayına baktığımda nöbetçi gibi o iki virüs orada da bekliyor.Siliyorum yine geliyor oraya.(30.11.2015)

Tübitak bile birşey yapamamış.Tek çare fidyeyi ya verirsiniz yada pazarlık için para teklif edersiniz.Kabul ederse...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: FİDYE İstenen Virüs- CRPTOLOCKER - CCC uzantılı son sürüm

Benim işyerim deki bilgisayarıma bulaşıp 775 adet dosyamı kilitledi leptap ımı tekrar dan formatlamak durumunda kaldım. Neyse ki 3 ay öncesinden Bekaplar almıştım onları tekrar dan yükledim lakin 3 aylık veri kaybım oldu bir haftadır onları telafi etmeye çalışıyorum. Gene de uyarılarınız için sonsuz teşekkürler. Bence herkes PC sinde ne var ne yok günlük bekap alıp USB de falan yedeklemeli. Kolay gelsin ve geçmişler olsun. Saygılarımla,

Her iki üç ayda bir format atıyorum başka çare yok ))

Kaspersky buluyor diyorlar. Sen hangi anti virüs programını kullanıyorsun Alper?

genellik ile lisans lı kullanırsanız sıkın tı olmuyor bu program larda ve tara tabiki

Geçen hafta benim bilgisayarıma da bulaştı bu ccc virüsü. Ne kadar vord, txt ve pdf benzeri dökümanım varsa hepsini bozdu. Özellikle okul kaynaklarım gitti. Hasılı dökümanlarımı yedeklediğim arkadaşlarımdan geri çağırdım. Ansızın kaptım bu virüsü. En güzeli dökümanlarımızı yedeklemek.

nasıl bulaştığı hakkında bilgi verirmisiniz birde virüs kendini nereye gömüyor baktınızmı?

Arkadaşlar,
Olayın vehametini anlatabilmek için çeşitli orneklemeler yaparak detaylı bilgi aktardım. Antivirüs programları işe yaramıyor. Ben bu olayı bayilerimden hergün duyuyorum.Özellikle şirketlere bunun maliyeti 2000-3000 dolar'dan aşağı olmuyor.

nasıl bulaştığı hakkında bilgi verirmisiniz birde virüs kendini nereye gömüyor baktınızmı?

Söylenenlere göre mail adresine gelen ttnet fatura gibi birseyler ile bulaşıyormuş ama bu çok basitçe.Ben pc'de mail veya banka girişi yapmıyorum. Sadece ULTRASURF için son güncellemeyi yükledim. Ama programın kendi güncellemesi,oradanmı bulaştı bilemiyorum.

Yedek diyorsunuz ya; ben 2.diske Windows kurmadım herhangi bir virüsten korunmak için.Sadece yedek için kullanıyordum. Bu virüs usb'den heryerden bulaşıyor,o diskede bulaştı. Tabi diskim pc'ye takılı idi.

Halbuki her yedek alımında iyi bir tarama yapmak lazım.Yinede istediğin kadar korun,her geçen gün daha pis birşey çıkıyor.

ULTRASURF zaten bahsettiğiniz virüstür tabiki oradan bulaşmıştır

Daha doğrusu bana bu programın güncellemesi imiş gibi gelip bulaştı

Moderatör tarafında düzenlendi: