• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

emo usb li a2000 için ritim kaynağı bulmak

PİYANİST ŞANTÖR

Paylaşımcı
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz korg markası ritim yönünden oldukça geniş bir ritim kütüphanesine sahip ve bundada emo nun pa80 için yaptığı kartlar ve usb lerin büyük katkısı var. İşte bizde yola buradan çıkacağız. Şimdi pa80 için yapılan emo emo gold kartlar var hatta pa55tr içinde bile emo ritimleri var ve bunlardaki drum kitler şu an a2000 emo usb nin içinde mevcut işte en önemli nokta burada buda demek oluyorki biz bu emonun korg ritimlerini styl works üniversal programı ile yamaha sff formatına çevirip konvert ettiğimiz ritimlerin kanalları içerisinde uygun ses ve drum kitleri yerine koyarsak bu işi başarmış olacağız. Ben aynı şekilde daha zorlarını yaptım mesela ketron sx3000 e yeniden drum kit dizip bu ritimleri kullandım ve yamaha ar700 v1 e yine bu ritimleri çevirip fakat drum kit dizme seçeneği olmadığı için drumlaru yeniden ritim yazar gibi yapmıştım sadece bass ve chord ları kullanabilmiştim.
Vakti olan arkadaşlar uğraşsınlar benden ip ucu sadece ne yazıkki benim hiç vaktim yok:)

Cevap: emo usb li a2000 için ritim kaynağı bulmak

ustad hic boşa uğraşma cok uğraştirir ben yapmiştim fakat kıtler coğu zaman tutmuyor tutsa bile rtm ler kotu cıkıyor bide akopanyalarda sorun cıkıyo korg yamaha sistem farklilğindanmı universal prgramıindanmi kaynaklanıyor anlayamadım..

aynen ümit kardeşimin dediği gibi ben 1 yılımı verdim o işe çok sıradan basit geliyor ritimler acompanlar yapılacak tek şey sağlam bir programcıya program hazırlatmak editler için ritimi açtığımız zaman c1-klik diyecek d2-clap E3-snare gibi tek tek editleyip çıkacan convertler sağlıklı olmuyor ona vereceğin emeği tyros ritimlerine ver daha başarılı sonuçlar elde edersin kardeşim.

Bence vakti olana için uğraşmaya değer sıfır ritim yazmaktan daha kolay arkadaşlar ses kalitesi iyi olmuyor diyorlar ama öyle değil düzeliyor dediğim gibi ben daha çok zor işleri yapmıştım.

kolay gelsin başarılar convert programları kitler yönünden desteklenmediği sürece verim almak zor emo kitlerini programa ilave edip o şekilde denemekte yarar var.

emo nun pa,80 800 setlerindeki kitlerle a2000 kitleri arasında-ses dizilimi açıcından-alaka yok çok farklı, a2000 emo perc 1,2,3'ler daha çok v2 plus perc kitlerinin dizilimine benziyo, aynısı değil benziyo diyorum:)

ben de bir tavsiye vereyim. çok istiyosanız herhangi bir markanın ritimlerini, o aleti arkadaşınızda varsa ya da kiralık olarak temin edin, ve ritimlerin çalıştığı drum kitleri "Extreme Sample Converter" programı ile sf2 formatında bilgisayarınıza geçirin kendi orgunuzdaki kitlerle, .sf2 yaptığınız diğer orgun kitlerini karşılaştırarak.ritimleri kendi orgunuza göre editleyebilirsiniz.