• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dem sesini inceltemiyorum ses kalın çıkıyor

• Konbuyu başlatan czadan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 6
  • Görülen : 2K

czadan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa 600 qt
Arkadaşlar selamlar dem sesini vermeyi öğrendim fakat ince çıkmıyor sesi nasıl inceltebiliriz teşekkürler

Cevap: Dem sesini inceltemiyorum ses kalın çıkıyor

inceden kastın nedir ses basslı mı çıkıyor yoksa bir oktav üst notadan mı dem vermek istiyorsun ?

amatörüm kusura bakma lütfen şey gibi düşün klavyenin ortasındaki sese basıp dem verme sol taraftaki tuşlar kısıtlı olduğu için biraz daha ince ses demek istiyorum senin tabirinle düşük oktav olabilirmi bilmiyorum şimdiden sağolasın

merhaba;

ince sesten kastın sesi biraz tizleştirmek istiyosun
sadece dem sesini mi tizleştireceksin?

Abicim anladığım kadarıyla örneğin 5 oktav klavyede 5 tane do varya ama dem sesinde 2 oktav var ve 2 tane do var arkadas bu do sesini her oktavda sesin dahada inceldigi gibi ayarlamak istiyor yani transoze ayarı yapinca oktav 1 ton inceliyor yada kalinlasiyor ya dem sesi ni transpoze etmek istiyor.umarim doğru anlamisimdir.

alesta tam dediğin gibi yapamadım bir türlü 3 5 tuş inceleşsin daha ince ses çıksın yani cahillik ne zor şey kardeşim bir türlü anlatamadım...

kardesım dem sesı ıcın sağ usttekı tırnaga tıklaeasy mode gır ekranın alt tarafında mıxer effects falan yazar o butonlardan mıxerı tıkla mıxere gırdıkten sonra tunıng ı tıkla 4 adet play yazısı var onlardan soldan en bastakını sec oct.transposeyı tıkla tempo tekerı ıle artı 1 artı2 artı3 artık hangısı hosune gıderse sec kaydetmek ıstersen write current style settıngsı sec tırnakdan yapacaksın bunu yıne sonra yıne tırnaga tıkla easy modeden cık bıldıgım kadar anlattım ;)