• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dante TR Sample güncellemesi

Cevap: Dante TR Sample güncellemesi

Benimde aklıma ilk gelen usb idi ama usb unutulur, çalışmaz vs. diyenler olacağını bildiğim için user daha uygun olur diye düşündüm.

Volkan abi merhaba bu arada sizden bir ricam vardı eğer yapabilmemiz mümkünse yapılmasını istiyorum. Türk Tenor Sax ve yabancıların brasslar bölümünde bulunan tenor sax ın isimleri aynı geçen editlerken yanlışlıkları türkü sildi o yüzden türk tenor sax ın ismini değiştirebilirsek daha iyi olacağına inanıyorum mesala türk tenör sax tr olabilir. Şimdiden Teşekkürler..

Volkan abi merhaba bu arada sizden bir ricam vardı eğer yapabilmemiz mümkünse yapılmasını istiyorum. Türk Tenor Sax ve yabancıların brasslar bölümünde bulunan tenor sax ın isimleri aynı geçen editlerken yanlışlıkları türkü sildi o yüzden türk tenor sax ın ismini değiştirebilirsek daha iyi olacağına inanıyorum mesala türk tenör sax tr olabilir. Şimdiden Teşekkürler..

Editlerken presetteki bir ses silinmez... Muhtemelen user'daki sesi silmişsindir. Edit yaptıktan sonra editlediğin sesi kaydederken ismini kendin değiştirirsen bir sıkıntı kalmaz :)

Salim'in de dediği gibi preseti silme şansın yok. Edit işlemi sırasında silme işlemi yapma şansın yok. Muhtemelen sesi editledikten sonra user'da ki sesin üzerine kaydettin ama presette sax sesi durduğuna göre, o sesi kullanan bir performans varsa tekrar presetten gösterip kaydetmen gerek.

yok kendi üzerindekini değil tabi userdekini sildide :D salim hocam bende öyle yaptım kendim değiştirdim ismini :D

Çalışmalar devam ediyor arkadaşlar. 2 Adet programlanabilir knob'un biri R1, R2 ve R3 ün ses seviyesini aynı anda kontrol edecek, diğeri ise EQ low bandını yani bas frekansları kontrol edecek. Bu sayede solo seslere ve master bass frekanslara gerektiğinde anında müdahale ederek süprizlere karşı müdahale şansı bulcaksınız. Zaten balans problemleri minimuma indi şuan ama yinede azda olsa bazı seslerde özellikle pes çalıyorsak problem olabiliyor. Ve tabi kullanıln tesisata göre durum değişebiliyor, bu problemleride bu şekilde aşabileceksiniz. Gerek monitörle gerek normal tesisat kolonlarında detaylara bakıyorum ve buna göre mümkün olan en optimum noktaya göre ayarlama yapmaya çalışıyorum. Şuan tüm ritimler aynı seviyeye çekildi, performanslarda hazır. Şimdi sıra padlerde, sonra ritimleri tekrar ele alıp detaylara bakılacak ve belki bazı ritimlere ufak tefek ekleme edit olabilir, aynı zamanda ots lere ses atılacak. Tabi ots ler de user sesler kullanılamıyor ama yinde en azından ots lerde slov, oyun, halk, pop olmak üzere 4 ots grubu yapıp standart seslerle doldurucam. En son olarak ritim kategorizasyonu ile bitecek çalışma.
QQXbLy.jpg
[/url][/IMG]
mElvR8.jpg
[/url][/IMG]

Kolay gelsin abicim...

Moskovadan herkese ıyı geceler

sanat, halk, oyun havaları, pop kategorılerıne gore bılınen sarkıları adlarıyla beraber (ots lere atanmıs 4 adet seslerıyle) hazırlayabılırsenız bızım gıbı amatorler ıcın cok guzel olur.

Yanı rıtım klasorunden sanat muzıgı klasorune gırıp secılmıs bılınen sarkı lıstesınden sarkı adını secerek dırekt calmaya baslamak.
Cunku hangı parcaya kaclık vurus , hangı sesler uygun bunları derleyecek zamanımız yok.
Boyle bır sete sahıp olan aekadaslar var mı?

Herkese ıyı geceler.

Söylediğiniz gibi bir repertuar çalışması güzel olur ve zamanla yapılabilir, biraz zaman isteyen bir iş tabi, bu konuda kullanıcılarda kendi çalışmalarını yapıp paylaşabilir. Böyle bir çalışma için performans hafızasını ve usb'yi kullanmak daha doğru olur.

Son düzenleme: