• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Cihaza su döküldü

combotimee

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Değerli üstatlar pa 800 üstüne su döktüm.şimdi cihazın içini açtım ve saç kurutma makinesiyle kuruttum iyice.henüz fişe takmadım açmayı denemelimiyim acaba?

Cevap: Cihaza su döküldü

frden slmlar valla insallah bisey olmazda eger acele bir durumyoksa biraz bekle enazindan ici iyice kurusun bende 94 yilinda dugunde rolande70 uzerine dugunde fanta dokmusdum tuslar olmusdu bida duzen tutmadi i3 korg aldiydim insalalh sende ayni akibeti yasamazsin

Inşallah abi sağol bilgi için.

Değerli üstatlar pa 800 üstüne su döktüm.şimdi cihazın içini açtım ve saç kurutma makinesiyle kuruttum iyice.henüz fişe takmadım açmayı denemelimiyim acaba?

emre telefondaki dediklerimi yapmışsın.sakın çalıştırma,1 saat ara ile devam et saç kuretma makinası ile kurutmaya,aman dediğin gibi sakın,makina sıcak üflemesin,soğua ayarla

Saol abi şuan sıkıntı makina çalışıyor tek sıkıntı bir tuşun hassasiyeti gitmiş sesi az çıkıyor.

bana kalırsa su döküldü ise çaresi kesinlikle açtır ve adını tam bilmiyorum oksitlenmeyi önleyici bi koruyucu yağ gibi bişey var,onunla su dökülen yerleri sildir,eğerki sildirmezsen su dökülen yerler çabuk oksit yapar paslanma yapar anakartıda bozabilir herşey olabilir,

özellikle lehim olan yerler hemen paslanır oksit yapar,bi düzensizlik mutlaka çıkar gibi ama inşallah çıkmaz,sen yinede hocam bi elektronikçilere bi sor,onlar aslında iyi bilir durumu anlat,oksitlenme veya lehim diplerinde paslanma yaparmı tam faal çalışmayı etkilermi sorun çıkabilirmi diye,

Geçmiş olsun kardeşim bir sıkıntı olacağını sanmıyorum iyce kurumadan çalıştırma becerebilirsen tuşları çıkart ve altındaki karbonları kurut o kısımlara kesinlikle silerek müdahele etme sadece hava ile kurumasını sağla...

hocam inşallah sıvı entegrelerde oksitlenmeye yol açmaz.bence usta bi elektronikçiden yardım al.geçmiş olsun.

Arkadaşım belki de sana saçma gelecek ama benim bu dediğimi yap 48 saat sonra orgunda hiç bir problem kalmayacaktır (tabi ki daha önce den orga voltaj vermediysen ve orgun çalışırken suyu dökmediysen)

1) Orgunun içine sığabileceği şekilde büyük bir poşet bulmalısın (Örneğin çöp torbası)
2) 1 kilo kuru baldo pirinç alacaksın.

Malzemenin hepsi bu kadar gelelim operasyona,

Orgunun kapaklarını açı ve içine açık bir şekilde bu pirinçleri ister yığın halinde ister sererek koy. Bu pirinçler de dökülmeyecek bir şekilde orgunu komple bulduğun çöp poşetine veys naylon poşete koy ve poşetin ağzını dışarıdan hiç hava almayacak şekilde bağla ve bir tarafa koy. 2 gün yani 48 saat sonra poşetini aç pirinçlerini temizle orgunu güzelce ve itinalı bir şekilde topla ve GÜLE GÜLE KULLAN

Kolay gelsin Saygılarımla,

Arkadaşım belki de sana saçma gelecek ama benim bu dediğimi yap 48 saat sonra orgunda hiç bir problem kalmayacaktır (tabi ki daha önce den orga voltaj vermediysen ve orgun çalışırken suyu dökmediysen)

1) Orgunun içine sığabileceği şekilde büyük bir poşet bulmalısın (Örneğin çöp torbası)
2) 1 kilo kuru baldo pirinç alacaksın.

Malzemenin hepsi bu kadar gelelim operasyona,

Orgunun kapaklarını açı ve içine açık bir şekilde bu pirinçleri ister yığın halinde ister sererek koy. Bu pirinçler de dökülmeyecek bir şekilde orgunu komple bulduğun çöp poşetine veys naylon poşete koy ve poşetin ağzını dışarıdan hiç hava almayacak şekilde bağla ve bir tarafa koy. 2 gün yani 48 saat sonra poşetini aç pirinçlerini temizle orgunu güzelce ve itinalı bir şekilde topla ve GÜLE GÜLE KULLAN

Kolay gelsin Saygılarımla,

Evet pirinç çok iyi nem toplar. Bu yüzden tuzlukların içine de pirinç tanesi atılır, nemlenip ıslanmasın diye...