• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bütün Dünya Gerçekten Yamaha'mı Kullanıyor ?

• Konbuyu başlatan berk5
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görülen : 6K

berk5

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland FA-06 & Casio XW-P1
Arkadaşlar öncelikle merhaba öncelikle amacım Yamaha'yı kötülemek, aşağılamak değildir. Amacım Yanlış bilgileri doğrularıyla değiştirmektir. Bu sitede sürekli söylenilen bir söz var "Bütün Dünya Yamaha" kullanıyor diye, acaba gerçek mi yoksa ezbere söylenilen uydurmaca laflar mı ? Aşağıdaki bilgiler kesinlikle gerçektir. Hiçbir şekilde çarpıtılmamıştır. Şimdi başlıyoruz :

Jordan Rudess: Herkes onun klavyeyi konuşturduğunu söyler ve herkes ona saygı duyar. Kimine göre ise Dünya'da onun kadar iyisi yoktur. Sahnede neredeyse şarkılarından çok sololarıyla ünlü olan Dream Theater grubunda çalmaktadır.
Sahne Ekipmanı: Korg Oasys, Kurzweill, Korg Triton Extreme
Oynadığı Tanıtım Filmleri: Roland V-Synth GT, Roland G8, Korg Oasys
Jordan_Rudess2_(H.I).jpg

Tuomas Holopainen: Dünya'nın en iyi klavyecisi denilen bir başka isim. Finlandiya'da 2008'in en iyi klavyecisi seçilen Fin'li karizmatik müzisyen sözlerini bestelerini yaptığı grup olan Nightwish'de çalmaktadır. En ünlü parçaları Wishmaster şarkısıdır. Ayrıca grup Phantom of The Opera cover'ı ile de bütün dikkatleri üstüne toplamıştır.
Sahne Ekipmanı: Korg TR, Korg Le, Korg Karma
Ev Stüdyosu Ekipmanı: Korg Oasys, Korg Triton ProX
tuomas-holopainen-live--large-msg-120385090722.jpg

Christian Flake Lorenz: Dünyaca ünlü Du Hast şarkısıyla vakti zamanında listelerde bir numara olan Alman grup Rammstein'ın klavyecisidir. Sempatik ve komiktir. Midi Controller klavyeler tercihidir.
Sahne Ekipmanı: Roland A-33, Roland A-37, Roland PC-180 A, Ensoniq ASR-10, Akai S3200 Midi Stereo Digital Sampler
rammsteinbercy__35_.jpg

Coen Janssen: Gittikçe ünü artan Epica grubunun klavyecisidir. Cry For The Moon ise grubun en ünlü şarkısıdır.
Sahne Ekipmanı: Roland XP-30, Roland XV-88
Image-Epica_Hellfest_2007_666.jpg

Son Söz: Yukarıdaki klavyeciler günümüzün en iyileri daha ötesi yok. Görüldüğü gibi yukarıdaki klavyecilerin hiçbirisi Yamaha kullanmıyor. Yamaha çok kaliteli bir marka ancak dünyanın en iyisi Yamaha değil. Ayrıca bütün dünya Yamaha'da kullanmıyor. Umarım artık bu yalanı sırf Yamaha'yı üstün çıkarmak için bir daha söyleyen olmaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
burda senin açtığın konuda dikkat edilmesi gereken hepsinin kullandığı aletler synthesizer. ritimli alet değil hiçbiri. bence bu ''bütün dünya yamaha kullanıyor'' lafı, ''bütün dünya ritimli klavye olarak yamahayı tercih ediyor'' denmesi daha doğru. çünkü yamahadan korg a geçen biri olarak söylüyorum korgun üstündeki fabrika ritimlerinin sadece %10 u iş görür. çoğu iş yapmaz yani. ben yabancı olsam ritimli klavyede korg u tercih etmezdim. çünkü işime yaramazdı...

düşüncelerinize aynen katılıyorum...

sıfatlara bak :D

allah biyerden almış biyere vermiş.

ama Jordan'a hastayım...

diğer bi konu yapılan müzik tarzıyla da alakalı bişi...

ÜMİT BESEN : Türkiyenin en iyi piyanistlerinden sahne ekipmanı : yamaha piyano tyros3 tyros2 or 700tr..... :D :D grup coşku çılgın piyanist erkan izmirin en delilerinden sahne ekipmanı : or 700tr .... :D bunlar benim için yeter daha sayayımmı... :D

Ekli dosyalar

• erkan_000.jpg
    erkan_000.jpg
    41.3 KB · Görülen: 185
  • umiotbeseniyigunde_turkkitap.de.jpg
    umiotbeseniyigunde_turkkitap.de.jpg
    48.3 KB · Görülen: 200
Ben bu tür polemikleri gerçekten çok anlamsız buluyorum. Bütün dünya Yamaha kullansa ne olur kullanmasa ne olur? Farklılıklar insanlar içindir. Renkleri ve zevkleri tartışmak kırmızının maviden daha güzel ve üstün olduğunu anlatmaya çalışmak çok çocuksu geliyor bana...

tabii ki bütün dünya yamaha kullanmıyor...
bu lafı nereden çıkardınız ki anlayamadım?
bahsettiğiniz isimlerin bu klavyeleri kullanış alanlarına bir göz atmanızda fayda var.
blgn59 hocam çok güzel bir noktaya temas etmiş gerçekten.ritmli aranjör klavyelere göz atmakta fayda var...
bunun yanında orkestraların ve homestudioların vazgeçilmezi motif serisi ve son zamanlarda oldukça tercih edilen s90 cihazlarından neden bahsetmediniz?
birkaç isim bulup bundan "yamahanın kullanılmadığı" sonucunu yeni bir keşif yapar gibi ortaya koymanız bana pek de akılcı gelmedi kusura bakmayın...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.0%
  • Hayır

Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri