• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bk 5 kullanıcı önerileri

• Konbuyu başlatan arz39
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 16
  • Görülen : 2K

arz39

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
is50
Bk 5 kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. BK 5 -Dante ve pa 600 QT arasında kaldım . Ev kullanıcısıyım.

Cevap: bk 5 kullanıcı önerileri

slm kardeşim ben de senin gibi bu üç cihaz arasında kalmıştım. Daha sonra bk 5 i ve dante tr yi eledim ve tutulmuş bilinen bir marka olarak korg pa 600qt de karar kıldım. fakat telefonda pazarlık yaptığım cihazın bayide pazarlığı bozulunca, internetten dante tr aldım. ben aldığımda cihaz 2100 lira civarıydı pa600 qt 3600 lira civarındaydı ortalama 1500 lira cebimde kalmış oldu yaklaşık bir yıldır da amatör olarak kullanıyorum diğer iki cihazı kullanmadım ama dante tr den ve desteğinden fazlasıyla memnunum. buradan salim kardeşime ve daha önce dante tr ye destek veren ramazan kardeşime teşekkür ediyorum.

Tesekkür ederim. Dantetr yi uzun süredir takip ediyorum. Bu üç alet arasında kararsız kaldım. Gönlüm bk 5 diyor. Kullanım kolaylığı sanki daha pratik olması dante tr de ağır basıyor. Çok kararsızım. Bk5 kullanıcıları yorum nekliyorum. Teşekkürler.

kardeşim dante tr yi 1 yıl kullandım sonra araba almak için paramı tamamlamak için satmak zorunda kaldım sonra 2-3 ay önce de bk 5 aldım sana şöyle özetleyeyim ;
1-Dante tr deki ritimleri bk 5 te bulamazsın ve hoparlör volümü baslar maslar güzel duyuluyor cihazsız , cihaza bağlayınca da ikisi de canavar
2 - dante tr biraz daha ağır ve kaba bk5 daha hafif ve portatif
3- bk5 in mazleme kalitesi dante den çok daha kaliteli tuşeler falan fark edilir anlamda dante den daha kaliteli
4- kullanım kolaylığı dersen dante kesinlikle daha üstün dokunmatik ekran vs.. fakat bk5 e alışınca oda kolay geliyor sıkıntı yok
5- Dante tr de mp3 ten vokal sesi kısma yok bk 5 te var.
6- BU EN ÖNEMLİSİ ROLANDIN SESLERİ DANTE DEN DAHA İYİ GELDİ BANA TAKİ BUGÜN ISPARTA MARSİYAS MÜZİKTEKİ ÇAĞATAY ABİNİN YAPTIĞI USB Yİ DUYUNCAYA KADAR.. ÖYLE RİTİMLER SESLER YAZMIŞ Kİ İNANAMADIM KORG KRONOS Bİ KÖŞEDE PA3X Bİ KÖŞEDE SESLERİ KARŞILAŞTIRDIK KRONOS YAYLILARI MEŞHURDUR NERDEYSE AYNI YANİ BÜTÜN SESLER AŞIRI KALİTELİ EDİTLENMİŞ VE YAKLAŞIK 100-12O KADAR RİTİM YAZMIŞ İNANILMAZ GÜZEL VE TATMİN EDİCİYDİ. KORG CULARI KISKANDIRACAK BİR ÇALIŞMA YAPMIŞ. BU ARALAR DANTE İLE SANIRIM KİLİTLİ USB YAPIP SATMAK İÇİN GÖRÜŞÜYORLAR. BEN SIRF O YAPILACAK USB ÇALIŞMASI İÇİN DANTE YE TEKRAR GERİ DÖNMEK İSTİYORUM
benden bu kadar umarım yardımcı olmuşumdur...

Teşekkürler. Dantetr nin ritim desteği devam ediyormu?

şu an ikisininde desteği mesteği kalmadı kardeşim ama dante için dediğim gibi kilitli usb çalışması yapan bi abimiz var ıspartada Dante yetkilileriyle görüşüp anlaşırsa piyasaya çıkacak canavar gibi ses performans ve ritimler var ;)

Teşekkürler. Yorumun için.

Cihazları kullanan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.

Cihazları kullanan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.

ev kullanıcısı için pratiklik önemli değildir. pratiklik sahne ve düğünde lazım olur. Roland'ın sound kalitesini hiçbir cihazda bulamazsınız onu söylim. Önceliğiniz sesin kaliteli olması ise tercih roland olacaktır. Ritm için ise arkadaşlar söylemiş yani her cihazın kendine ait artıları eksileri vardır. ben de ev de kullanıyorum Rolan'Dan asla vazgeçmem çünkü benim için roland demek nostalji demek.

Evde kullandığım için pratik olması çok önemli değil. Benin için için önemli oLan soundlar ve sesler.