• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bk 5 arıza kargo ücreti bedeli isteniyor

• Konbuyu başlatan czadan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 9
  • Görülen : 2K

czadan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa 600 qt
bk 5 imi Ankaradan bir firmadan kutulu garanti belgeli aldım Arkadaşlar dün bir ton problem yaşadım kargo ile ilgili kargo gidiş dönüş ücretini biz ödüyormuşuz tamir istanbulda olduğu için böyle birşey varmı bu nasıl iş ya 2300 tl para ver sonra git kargo ücretini sana ödetsinler tabi sonra zar zor istanbulla görüştüm sorunu çözdüler ama zar zor bu işlemden başka arkadaşların zarar görmemesi için roland türkiyeden ve sorumlulardan cevap bekliyoruz bu işin gerçeği nedir acil bilgilendirme yaparsanız sevinirim. çünki böyle birşey olamaz garantili araba alıyorsun yurt dışından parça getirtiyor firma kargo ücretini sizemi ödetiyor komik.

Cevap: Bk 5 arıza kargo ücreti bedeli isteniyor

benim bildiğim gönderirken biz gelirken onlar öder.

Hocamben gömderirken de gelirkende para ödedim.Sadece gönderirken dtl kargo ile anlaşması oldupu içn5 llira indirim oldu bu kadar. Benim de 70 liraparam gitmişti

garantili olduğu için gidiş dönüş masrafları şirkete ait olmalıdır bence

Arabanin parcasina ucret yok cunku garantili evet ama araci tamirhaneye sen goturuyorsun yani benzini sana ait.sonucta cihazi onariyorlar ucretsiz olarak elbette kargo sana ait.ama dersenki ben kutuyu sifir actim urun ayipli cikti o zaman onlara ait.mesela evde tv bozuldu ne yapiyoruz taksiye atip tamirciye goturuyoruz veya servise taksi parasi kimin bizim...yanlislik yok

Tv yada beyaz eşya için servisi geliyor. Garanti dışı ise servis ücreti alıyor, kapsamdaysa onarıyor yada götürüyor vs.

Benim bender sorunu için aynı durumu bende yaşamıştım ancak zuhal müzikten serkan diye bir arkadaş siiz gönderin bize biz tekrar gönderimi karşılarız demişti.Yani dtl ye değilde zuhal müziğe yolladım ancak yine gönderirken 10tl kargoyu ödedim.Gelirken onlar karşıladılar.

Resmi Gazete Tarihi: 13.06.2014 Resmi Gazete Sayısı: 29029

SATIŞ SONRASI HİZMETLER YÖNETMELİĞİ

BİRİNCİ BÖLÜM
...
....
.....
MADDE 10
(2) Tüketiciye en yakın yerdeki yetkili servis istasyonunda satış sonrası hizmet verilmesinin mümkün olmaması durumunda; malın firma merkezine ya da diğer bir yetkili servis istasyonuna ulaştırılması ve geri gönderilmesi ile ilgili olarak tüketiciden nakliye, posta, kargo veya benzeri herhangi bir ulaşım gideri talep edilemez.

MADDE 14 –

(3) Bu Yönetmeliğe ekli listede belirlenen sayıda yetkili servis istasyonu kurmasına rağmen, her coğrafi bölgede servisi bulunmayan üretici veya ithalatçılar; malın kullanım ömrü süresince, servis istasyonu sayıları her coğrafi bölgede en az 1, toplam 7 servis istasyonu sayısına ulaşıncaya kadar malın bakım ve onarımıyla ilgili olarak tüketicilerden nakliye, posta, kargo veya servis elemanlarının ulaşım gideri gibi herhangi bir ilave ücret talep edemezler.

Resmi Gazete Tarihi: 13.06.2014 Resmi Gazete Sayısı: 29029

SATIŞ SONRASI HİZMETLER YÖNETMELİĞİ

BİRİNCİ BÖLÜM
...
....
.....
MADDE 10
(2) Tüketiciye en yakın yerdeki yetkili servis istasyonunda satış sonrası hizmet verilmesinin mümkün olmaması durumunda; malın firma merkezine ya da diğer bir yetkili servis istasyonuna ulaştırılması ve geri gönderilmesi ile ilgili olarak tüketiciden nakliye, posta, kargo veya benzeri herhangi bir ulaşım gideri talep edilemez.

MADDE 14 –

(3) Bu Yönetmeliğe ekli listede belirlenen sayıda yetkili servis istasyonu kurmasına rağmen, her coğrafi bölgede servisi bulunmayan üretici veya ithalatçılar; malın kullanım ömrü süresince, servis istasyonu sayıları her coğrafi bölgede en az 1, toplam 7 servis istasyonu sayısına ulaşıncaya kadar malın bakım ve onarımıyla ilgili olarak tüketicilerden nakliye, posta, kargo veya servis elemanlarının ulaşım gideri gibi herhangi bir ilave ücret talep edemezler.
Helal olsun sana ve alnından öperim. Dikkatinden, uyanıklığın ve bilinçli olmandan. Be kardeşlerim, aldığımız cidden önemli rakamlı aletlerin çoğunda, garanti belgesinde bu ibareler zaten mevcut. Sadece göz atmakta atıl ız. Bilgilenmek adına bunları okuyup aklınıza öncelikle bir sindiriniz. Olmadı elinizin altında internet var. Ondan sonra yapacağınız hak ihlalini hatırlatmak ve gözlerine kibarca dürtmenizdir. Yok, şu şöyleymiş, bu böyleymiş, hepsi safsata. Garanti belgesi dolmamış bir aletin, aklınıza ne gelirse gelsin (yeterki kullanım hatası olmamak kaydıyla) her türlü masrafı üstlenmek zorundalar. Kesinlikle. Haaa ! şunuda önemle belirtmek isterim. Malumunuz, çok affınıza sığınarak söylüyorum. Burası Türkiye, aklınca çok akıllılar ! (bitirimler dünyası) kendince ön planda ve tabiri caizse kakalamak zorundalar, deveden ne kıl koparırsak kardır düşüncesi. 3-5 kuruş için. Siz siz olun, aklınız ermesede bir bilenle hakkınızı aramayı hiç bir zaman ihmal etmeyiniz. Karlı çıkacağınızdanda emin olunuz. yeterki bilinççççççççççççççç. Hoşça kalınız, kazıklanmadan kalınız !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Birtek Raporsuz, Uy onun karadenuzlu kısa ve öz en doğrusunu söylemini de tasvip ederum da ! Sevgilerumla ha uşağım.......

west kardeşim seni tebrik ederim duyarlı ve araştırmacı insan malesef biz Türk Milleti hakkımızı aramak için bir dilekçe bile yazmaktan aciziz ben istanbulu aramasam ki orada bir yetkili çok ilgilendi ve benim adıma yollayın ama zuhal müzik adresine ben buradan ilgileneceğim dedi ve kargoyu karşılayabileceklerini söyledi fakat ankara durumdan bi haber ve hiç yardımcı olmadılar. yani arayıp konuşmasam kargo ödeyecektim bu cihaz 3 defa arıza verse 70 tl en az gidiş gelişi bilmiyorum düşünün koskoca firma roland ayıptır derim.
ama sağolsunlar istanbul zuhal müzik beni üzmedi ve ilgilendi ama aklımda bulunsun teknik servisi ankarada bulunmayan bir org almam bundan sonra uyandım.. cevap yazan herkeze teşekkürler. hakkınızı arayın dostlar.