• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

a2000 ne aşık oluyorum...

jembeycem

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha a2000 v2 plus-korg 3x pro
İyiki or 700 v2 plus tan sonra a2000 v2 plus+emo usb almışım harika bir klavye gün geçtikçe anlıyorum süper yamahadaki tahı korgta alamıyorum...

Cevap: a2000 ne aşık oluyorum...

hayırlı olsun...evet yamahanın saound kalitesi kendi adıma şahane....

Aşk sevgiye dönüşürse ne ala. Yoksa aşk bir balondur. Yani diğer bir deyişle; klavyelerimizi ilk aldığımız dönemlerde daha bir tat veriyor. Fakat kulak seslere, riritmlere alıştığı ve özellikler çözüldüğü zaman, yani aşk mecazı ile gidersek; keşifler bittiği zaman, yine bir arayış başlıyor. Tabi bu genel, istisnalarda yok değil. Umarım sizin aşkınız ölümsüz olur :)

Aşk sevgiye dönüşürse ne ala. Yoksa aşk bir balondur. Yani diğer bir deyişle; klavyelerimizi ilk aldığımız dönemlerde daha bir tat veriyor. Fakat kulak seslere, riritmlere alıştığı ve özellikler çözüldüğü zaman, yani aşk mecazı ile gidersek; keşifler bittiği zaman, yine bir arayış başlıyor. Tabi bu genel, istisnalarda yok değil. Umarım sizin aşkınız ölümsüz olur :)

Bir tek allah bir yastıkta kocatsın demedigin kalmış :)

A2000'i ben çok beğeniyorum zaten birçok platformda söyledim. Maddiyatı düzelttiğim zaman yeni iyi bir klavye çıkmış olmaz ise gözümde a2000 var. Tabi % 100 incelemedim ayrı olay.

Öncelikler yorumlarınız için teşekkür ederim ama yeni olmadı zaten klavyeyi alalı 2 ay falan oldu ve bunu şimdi dile getirdim parasını hakediyor ve parasına göre olabilecek en iyi kalvye or 700 rün ritimlerini okumasıda cabası nevalem çok...tabiki ilerde bir 3x pro almayı düşünmüyor değlim ama çok çok ilerde

Öncelikler yorumlarınız için teşekkür ederim ama yeni olmadı zaten klavyeyi alalı 2 ay falan oldu ve bunu şimdi dile getirdim parasını hakediyor ve parasına göre olabilecek en iyi kalvye or 700 rün ritimlerini okumasıda cabası nevalem çok...tabiki ilerde bir 3x pro almayı düşünmüyor değlim ama çok çok ilerde

yamaha klavyeleri herzaman parasını hakeder, umarım aşkınız sevgiye dönüşürde yamahadan şaşmazsın kardeşim :-D eski bir yamaha or700v2 plus ve pa3x kullanıcısı olarak yamahadan korga geçerken temkinli davranmanı tavsiye ediyorum sana, alışmak cidden güç oluyor ve eski aşkın yakanı asla bırakmıyor, tıpkı benim şu an eski aşkım yamahaya tyros4B ile dönüşüm gibi sende eski aşkına mutlaka dönersin :-D aşkınız daim olsun :-D

Yamaha orgları gerçekten kullanımı çok zevkli sorun çıkarmayan yüzü sıcak orglar, ben psr62-6300-a1000-0r700 ve son olarak a2000 benim 5. yamaha orgum herbirinin verdiği mutluluk çok ayrıydı bunun yanında korgi30-ketron sx3000 gibi çok sevdiğim diğer markalarda kullandım ama sıfır alıpta hiç hoşlanmadığım tek org korg pa55tr idi.Ne zaman başına otursam sanki bana küfrediyor gibiydi ne rezil alettin be sen pa55, ne çektim senin elinden be...

hayırlı olsun kardeşim.

Yamaha bir aşktır Korg ise bir tutkudur.:)) Ana klavyem her zaman korg çünkü sahnede pratik bir alet yamaha ise mutlaka her zaman vardır yanımda ki oda bir aşktır. Ama korgta ki pratiklik ve maalesef 2.el piyasası yamahada yok .Aslında 2 klavyede made in japon ama nedense yıllardır korg daha pratik klavyeler sunmuştur kullanıcısına.

Yamaha bir aşktır Korg ise bir tutkudur.:)) Ana klavyem her zaman korg çünkü sahnede pratik bir alet yamaha ise mutlaka her zaman vardır yanımda ki oda bir aşktır. Ama korgta ki pratiklik ve maalesef 2.el piyasası yamahada yok .Aslında 2 klavyede made in japon ama nedense yıllardır korg daha pratik klavyeler sunmuştur kullanıcısına.

Hocam KORG italy, Yamaha japan. Neyse bunu düzelttikten sonra, pratiklik mevuzuunda herkese alıştığı org pratik gelir. Yamahada atarsın usb içine ses, ritim, pad midi. Canlı performans sırasında direk usbden okutursun. Korg ta set mantığı vardır. Muhakkakki komple seti yükleyeceksin. Buda biz yamahacılara ters ve pratik gelmiyor.

Bu arada A2000 in Ramini 512 mb çıkaracağız diye bir ilan gördüm. Fiyatta 150 euro idi. Face de yer alan A2000 sayfasında bu hala var. Gerekli çoğunluk sağlanırsa, bunu yapacaklarmış. Bilmiyorum gerçek, bilmiyorum yalan. Ama olursada süper olur. Şu an A2000 lerimiz, kullanıcıya açık durumda, S650 için bende dahil birçok kişi yep paket yaptı ve paylaştı. Ve aletin değeri yükseldi. İnanmayan ilanlara bakabilir. A2000 de ise genelde herkez Emo usb ile kullandığı için uğraşan yok ve yeni yep paketleri yok. Bu yepler çoğaldıkça, kimse dönüpte pa600 yada pa 800 almıyacak, göreceksiniz. Çünki pa 800de kullanılan tüm piyasa sesleri A2000 de de olacak. Ve aletin hızlı açılması, pratik oluşu. Set yüklemenin çok kısa sürmesi, sahnede arıza yaşatmaması gibi etkenler a2000 e dönüşü hızlandıracak. Geçen sene 2500e A2000 v2+ emo usb li cihazı satamıyordum, Şimdi 2800-3000 den aşşağı cihaz yok. Zaman sıkıntım olmasa, süper bir seti Yamahaya kazandıracağım ama, o kadar yoğunum ki. tüm çalışmalarım yarım kaldı. Kendim sample yaptığım birçok enstrüman var ve piyasada kullanılan, birçok sample elimin altında. Günü geldiğinde bunlar piyasadaki yerini alacak. Unutmayın A2000 açık alet ve herşey yapılabilir. Saygı ve Sevgilerimle....