• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa1x Arıkan sete ilave emo uyumlu set yüklemek

yalcin6

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron xd9
Değerli müzisyenler merhaba. pa1x pro aldım, bu formdaki bilgiler ışığında (özellikle Arıkan beye çok teşekkürler)
çözmeye çalışıyorum. Arıkan 2 set i yükledim, galiba board sız set, üstadın ellerine sağlık tekrar. ben de ilave olarak 32 mb da emo board var.
1- Arıkan beyin setine ilave emo board uyumlu bir set daha yükleyebilir miyim ? ( Tavsiye edebileceğiniz güncel bir set var mı ? )
2-yükleme işlemi yine harddiske atıp seti load yapmak mı, yoksa farklı bir yöntemmi var?
3-Arıkan setteki ritimler directhd içindeki 3 bankta toplam 96 adet adet okutabiliyoruz (bu ritimler arttırılabilir mi, örneğin pa80 de batı ritimleri üzerine de yazılıyordu); ilave emo uyumlu set yükleyince ritimlerini ve seslerini mevcut Arıkan sete mi ilave ediyor, yoksa başka banklarda mı olacak

Zaman ayırıp cevaplayanlara çok teşekkürler...

Cevap: Pa1x Arıkan sete ilave emo uyumlu set yüklemek

Arkadaslar, cogu soru- cevap kismini okudum ama bu konuyu tam anlayamadim, cevap yok mu

Set açıklamasında da belirttiğim gibi bu seti ben exboard uyumlu setten editledim. Benim klavyemde exbord remi bulunmadığı için genelde kullandığım veya zaman buldukça editleyebildiğim ritimler var. Editlenmemiş ritimler de var. Eğer emobordda bulunan sesler ile yazılmışsa bu ritimler çalışacaktır.
Eğer emobord uyumlu set yükleyecekseniz cd den veya harddiske kopyalayarak yükleyebilirsiniz. Style play modunda disk + load yaparak emoboard setinin içinde bulunan Style klasöründen beğendiğiniz ritimleri load ederek yükleyebilirsiniz. Directhd ritimlerini ise yüklemenize gerek olmuyor. Klasörü kopyala yapıştır yaptığınızda yüklenmiş olur.
Fabrika ritimlerinin üzerine yüklemeyi hiç denemedim, bu konuda bir fikrim yok. Ama ritimlerle oynanabildiğini biliyorum.

İlginiz ve cevabiniz icin tesekkurler. Ben bu 32 mb setinize bi ilave 32 mb emolu set yuklesem, sizinki silinirmi yada yukleme yonteminde farklilik mi var i merak etmistim. Anladigim kadariyla ilaveten ritim ve ses atabilirim bi 32 mb daha?

Yani asil soru su, 32+32 mb i en iyi sekilde nasil degerlendirir, kullanabalirim?

Üzerine başka bir set yüklerseniz, üzerindeki eski set silinecektir. Rem üzerinde yer kaplayan sample ve multisample dediğimiz ses dosyalarıdır. Onlar da olmasa enstrüman sesleri ve ritimler çalışmaz...

Emo bord üzerine her hangi bir yükleme yapamazsınız. Sadece sample remlerine yani 32 mb üzerine yükledikleriniz kaydedilir.

Galiba anladim hocam. Emo ram lerde, ham sekilde sample ses ve perkisyonlar var ve 32 mb buyuklugunde. Diger 32 mb i ister emonun kit ve seslerini kullanarak, istersen baska ses ve perk.yonlarla yapilmis setleri kullanarak doldurabiliyoruz. Cok tesekkurler.

Yani aslinda pa1x herhalukarda 32 mb, emo ram ise simdiki kilitli usb ler gibi 32 mb usb. Emonun kitleri ile yazilmis data lari emo 32 mb dan aliyor ama setin kaydini diger 32 mb lik ram lere atiyor.

Yani aslinda pa1x herhalukarda 32 mb, emo ram ise simdiki kilitli usb ler gibi 32 mb usb. Emonun kitleri ile yazilmis data lari emo 32 mb dan aliyor ama setin kaydini diger 32 mb lik ram lere atiyor.

Aynen bu şekilde...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.0%
  • Hayır

Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri