• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 900 ile ilk denemem...

jaguare07

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa 900
Arkadaşlar korg pa 900 'ü yeni aldım kendi oluşturduğum piyasa seti ve bazı sesler ile ufak bir sound denemesi .pa 800 den pa 900 e geçmiş biri olarak ilk deneme ısınma turları bir nevi hepinize müzik dolu günler...

Cevap: Pa 900 ile ilk denemem...

Çok güzel eline sağlık..Bir şey soracağım,tonlar arasında geçiş yaparken şöyle bir özellik varmı..Mesela çalıyorsun atak yaptın peşinden ses değiştirdin ve atakdan sonra o ses devreye girdi gibi..Belkide şuan öyledir ama demonuzda farkettimde ses geçişlerinde geçiş yapılırken ilk nota yada geçişten önceki son nota yutuluyor gibi..Genelde bütün klavyelerde var bu sorun sanırım,özellikle farklı efektler verilmiş tonlarda çok sırıtıyor bu geçişler..O yüzden bazen 2 klavye kullanmak bu yönden çok iyi oluyor..

Mesela son kuru bağlamaya geçişiniz çok güzel yani 2. bir müzisyen devreye girmiş gibi..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tesekkurler malesef sts degisimlerinde bu sorun bar heleki mp3 kayitinda sts 4 ses atiyorsun ritime ve bunlar arasinda gecis yaparken bazi aksakliklar olabiliyor mesela eq efekti de seslerin hepsinde farkli ben burda tek ses veya 2 ses kullanmadim maksat cihazda sample sesleri gostermekti eşik altı baglama elektro baglama sipsi ve mey kullandim dediginiz gibi ses gecislerinde fazla ses kayitda kullaninca bu tur sorunlar olabiliyor tesekkurler yorumunuz icin

guzel bir demo olmus,paylasim icin teskkurler,pa900u merak edenler icin guzel sesler.....

Eline sağlık