• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA 500TR İçin Değişik Ritimler

ROYAKORG

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
KORG PA500 TR
Merhabalar;
1) Ben yeni pa 500 tr kullanıcısıyım, bu org da biraz hayal kırıklığına uğradım, Orgun üzerinde EMO set yüklü. Sesler içler acısı, daha önce pa 80 kullandım ondaki sesler mükemmeldi. pa 500 de org 2-3 ses birden atayabiliyor. Ayrıca orgun altyapısındanmı ya da set yazılımındanmı kaynaklanıyor bilemiyorum. seçtiğiniz enstrumanı çalarken klavyeden 2-3 ya da 4 tuşa birden basarken sesler birbirini kesiyor ve iğrenç bir hal alıyor. Bunun kaynağı nedir? nasıl giderilir? Belkide yapılması gereken ayarı ben bilmiyorumdur.

2) pa 500tr'ye başka setlerden tek tek ritim ve ses alarak atama imkanı varmı dır.
Teşekkürler.

Cevap: PA 500TR İçin Değişik Ritimler

Cevap biraz geç oldu ama iş yoğunluğu diyelim :) .....Pa500TR 'ye sitemizde yayınlanan setleri yükleyerek bence tekrar değerlendirin ...Elbette başka setlerden istediğin ses ve ritimleri tek tek atabilirsiniz.Bu konu da yardıma ihtiyaç duyarsanız size detaylı anlatım yaparım.

Ayrıca ses kesmesi tamamen setin alt yapısı ile alakalı istersen bunun önüne geçebilirsin çözümü zor değil.Siz soracaklarınızı sorun çözümüne burada yardımcı oluruz el birliği ile....Mesleğim öğretmenlik şu an okuldayım eve geçince size ses kesmenin engellenmesini klavye başında iken not alıp buraya yazarım.....

ses kesme işini anlatayım:
menüye girip track menü (tam hatırlamayamadım) girip orda sesleri mono olan yerleri polo yapıyoruz.
set konusunda da omunal arkadaşıma katılıyorum. sitede birçokset var. benim setim, omunal arkadaşımızn setleri ve daha çoğu.

Orgu açtıktan sonra menü tuşuna basın ekrandan Track Control seçin orada Type seçeneği altındaki tabloya bakın upp1-upp2-upp3 seslerinin üstünde poly yazması gerekir sizde muhtemelen mono yada drum yazıyordur...Upper sesleri üzerindeki yerleri poly seçeneğine getirirseniz aynı anda kaç tuşa basarsanız basın seste bozukluk olmaz.Ama işlem sonunda kaydetmeyi unutmayın.Ayrıca şikayetçi olduğunuz tüm seslerde bu işlemi gerçekleştirin.Saygılarımla