• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Or 700 patlak kolon ama her ritmde değil.? Yardım

piyanistanbul

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Or700 ümde evde çalarken 2-4 ankara ritminde ses patladı, ama durdurdum çiftetelli ritmi üçtım düzeldi, ankara ritmini bida açtım bişey yoktu ama bir süre sonra tekrar patladı. Napmalıyım ? Yardım edebilirmisiniz ? lütfen

Cevap: Or 700 patlak kolon ama her ritmde değil.? Yardım

ses kartında soguk leyim oluyormus herhalde

kardeşim or700lerin hepsinde var önce ritimin balans ayarını yapmalısın sonra da kısık sesle çalmalısın. sesi çok açıp çaldığın zaman hoporlöre gel kablolar ısınıyor sonra da patlak gibi ses veriyor. ama önce balans ayarlarını yap.

kardeşim or700lerin hepsinde var önce ritimin balans ayarını yapmalısın sonra da kısık sesle çalmalısın. sesi çok açıp çaldığın zaman hoporlöre gel kablolar ısınıyor sonra da patlak gibi ses veriyor. ama önce balans ayarlarını yap.

Hocam balance ayarı derken, neler yapmalıyım yani ?

solda balans yazan dugme var ona bastınmı ayarlar cıkar genelde 100 de dururlar ama her degisimde bunu yapmak baya zor oluyor en guzeli harici kolon kullanmak uzulme bu or700 lerde hepsinde var bu cıhazın en buyuk derdi bu ondan sonra cıkarlar yok öyle kullan yok böyle kullan derler ustad tek caren ayrı kolon kullanman yada kulaklık yada kendin bile duyamayacagın kadar sessiz calman :)

Çıkışları etkiliyormu peki ? Düğünlerde felan

Çıkışları etkiliyormu peki ? Düğünlerde felan

yok kulaklık takılan yere jak takıyorsun ana kolonlardan sesi kesiyorsun ustad ses cıkıslardan rahat bir sekilde cıkar merak etme o konuda

güncel....

DTL'ye götürsem yaparlarmı ?

kardeşim senin dtl'le işin yok ki senin orgunda bir sorun yok bu sorun üretimde aletin sesinin çok açıp ısınması sonucunda olan bir şey. bu yüzden ritimlerin balans ayarlarını yapıp sonrada kısık sesle ve ya kulaklıkla çalarsan hiç bir sorun olmaz

eğer düğünlerede gidiyorsan çıkışları arkadan alıyosun. kulaklık girişine de bir tane boş jak takıp orgun kendi sesini kesiyorsun ve ısınma olmuyor.