• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa80 acill yardım

dorak28

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
arkadaşımın orgun format attık sırasıyla os yükledik sıra restore data ya gelince 5 bacup da dosya eksik hatası aldık restoreyi tekrar farklı bir yerden indirdim yine 5 . bacup da dosya eksik hatası aldık şimdi orgumuzun kendi seslerinin oldugu ikinci kısım boş gözüyor ve ritimlerde akor basınca akapumyalar ters çalışıyor yani akor bozuk bu neden kaynaklanır kendi orgumda defalarca format attım ama böyle bir problem olmadı

Cevap: korg pa80 acill yardım

5. disketiniz bozuktur lütfen onu sıfır ve formatlı disket ile yenileyiniz. Kolay gelsin Saygılarımla,

disket kullanmıyorum usb sürücüm var ve kendi orgumda çalışıyor sıkıntısı yok ayrıca farklı usb bellekleri denedik yine aynı hatayı verdi

O zaman disket bilgilerini hazırlayış işleminiz yanlış yani 5 i nin tamamı bu nedenle yüklenmiyor ve eksik yanıtı alıyorsunuz. Ayrıca USB Disket sürücü ile de istenilen gibi yapabilme durumunuz varmı orası da muamma ben size disket ile nasıl bu işi yaparsınız anlatayım gerisini siz uyarlarsınız.

FULL FORMAT
Öncelikle 5 tane disketi şöyle hazırlaman gerek, 5 tane sıfır yani temiz disketi numaralandır 1, 2, 3... gibi internetten indirdiğin 5 disteklik bilgiyi çırılçırlak vede klasörsüz bir şekilde bilgisayarında masa üstüne at. ilk disketi bilgisayara tak ve 1 nolu os disket bilgisinin üzerine mausla çift tıkla çıkan soruya da yes de ve o anda hem disketin formatlanır hemde yükleme gerçekleşir. 5 Disketi bu şekilde hazırla

Zira o bahsettiğiniz USB Disket Sürücü ile KART BACKUP da yüklenmiyor, Yerinizde olsam eğer orgunuzda Harddisk var ise bu verileri önce HD ye atar direk HD den orga yüklemeyi denerdim. Kolay gelsin Saygılarımla,

öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederiz usb emülatörü ben alalı yaklaşık 1 sene oluyor kendi orgumda hiç bir şekilde sorun yaşamadım disket sürücüde ne yapıyosanız ondada aynını yapıyorsunuz bacup yüklenmiyor demişssiniz katılmıyorum sorunsuz yarım saatte bacuplar yükleniyor . bizim sorunumuz arkadaşın orgunda . kendi orgumda yaptığım işlemleri ondada aynısnı yaptım yanı bu işi acemisi de değilim çünkü defalarca kart sildim format attım yeni bacuplar setler yükledim kendi orguma ama arkadşın pa 80 de neden böyle oldu anlamadım neyse bu akşam tekrar deneyeceğiz artık ;)

öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederiz usb emülatörü ben alalı yaklaşık 1 sene oluyor kendi orgumda hiç bir şekilde sorun yaşamadım disket sürücüde ne yapıyosanız ondada aynını yapıyorsunuz bacup yüklenmiyor demişssiniz katılmıyorum sorunsuz yarım saatte bacuplar yükleniyor . bizim sorunumuz arkadaşın orgunda . kendi orgumda yaptığım işlemleri ondada aynısnı yaptım yanı bu işi acemisi de değilim çünkü defalarca kart sildim format attım yeni bacuplar setler yükledim kendi orguma ama arkadşın pa 80 de neden böyle oldu anlamadım neyse bu akşam tekrar deneyeceğiz artık ;)

Ben bu USB emülatörü hiç kullanmamış biriyim lakin PA-80 konusunda ki çözümlere dayalı görüş, öneri ve sorun çözümü uğraşlarım malumunuzdur. Bu tarz konuları sürekli takip ediyor ve araştırıyorum. Bu aparat tan taktıran kişilerden sürekli aldığım olumsuz yanıtlardan ötürü işlemin sağlıklı yapılamadığı kanısındayım. İşe birde Disketlerin hazırlanış boyutu girince bu olumsuzluk daha da hat safhaya çıkacağı düşüncesindeyim. Şayet DH den tam klasör şeklinde yükleme işlemi bu Emolatörde de olsaydı bende tamam derdim lakin hala bu işlemin bu alet ile kısmen olsa da sağlıklı olamayacağı kanısındayım. Saygılarımla,

kart bozuk olabilirmi ..