• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg PA500 Tr kart yuvası problemi

ozgurkeles64

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa 60
Değerli abilerim kardeşlerim merhabalar.,
Elimde PA500Tr mevcut.
Yaşım 47 ve Evde hobi niyetine kullanan birisiyim.
Zira sizlerin burada yapmış oldugunuz paylaşımlardan yola çıkarak kendimce bişeyler yapmaya calışıyorum.
Orguma set yükleyebilmek için SD kart aldım.
Yine buadaki tavsiyeler üzere doğru kartı aldım.
Fakat orga taktıgımda kartı yaktı.
Kart yuvasında bir sıkıntı oldugu aşikar.
Kart yuva değişimine 2 bin tl gibi bir fiyat belirlendi.
Bunun kargosu vs. derken 3 bin tl yi bulacak.
Bu cihazın PC bağlantı kablosu ile set yüklemesi yapabiliyor muyuz?
Yardımcı olursanız memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler.

1 adet printer - yazıcı kablosu al orga pc ye tak media ya bas usb seçeneğine dokun ekran da 2 adet secenek gelicek enable yada diğerine dokun org ile pc bağlantısı kurmuş olursun ama set yuklemek için kabloya gerek yok ki flash bellekten orga kopyalama yapabilirsin (alıntı)

Son düzenleme:
1 adet printer - yazıcı kablosu al orga pc ye tak media ya bas usb seçeneğine dokun ekran da 2 adet secenek gelicek enable yada diğerine dokun org ile pc bağlantısı kurmuş olursun ama set yuklemek için kabloya gerek yok ki flash bellekten orga kopyalama yapabilirsin (alıntı)
Üstadım sıkıntıda burada yaa. İkinci kartı yaktı ve kart yuvasının arızalı oldugu kesinleşti.
USB bellek kullanımı yok. SD kart ile oluyor ve o da arızalı.
PC ye taktığımda seti yükleyebiliyor muyum?
Merak ettiğim konu bu. :)

Kardeşlik bu konuya bakmıştım. Bir haftadır internet ortamında aramadığım yer kalmadı. SD kart yuvasını değiştirmek gerekiyor. Hani dedim PC ye bağlandığımızda aynı işlemi yapabiliyor muyuz?
Teşekkürler. :)

Üstadım sıkıntıda burada yaa. İkinci kartı yaktı ve kart yuvasının arızalı oldugu kesinleşti.
USB bellek kullanımı yok. SD kart ile oluyor ve o da arızalı.
PC ye taktığımda seti yükleyebiliyor muyum?
Merak ettiğim konu bu. :)
Eski model olduğu için bence usb yok tanıtım için arayüz yok.. yapamazsın.. arkadaşımla birlikte parkta programlara çıkardık pa500tr ile.. o zamanlar güzel bir cihazdı o geldi aklıma.. saygılar..

Kardeşlik bu konuya bakmıştım. Bir haftadır internet ortamında aramadığım yer kalmadı. SD kart yuvasını değiştirmek gerekiyor. Hani dedim PC ye bağlandığımızda aynı işlemi yapabiliyor muyuz?
Teşekkürler. :)
korg pa500 usb driver pc ye kurduktan sonra.cihaza midi kontrol veya data yükleme yapabilirsiniz.aynı pa1x de olduğu gibi.fakat kart takılı olmalı.pa1x de hdd yi görüyordu.sizin kart yuvası bozuk diyorsunuz. bu şekilde malesef olmaz.çünkü data yı karttan başka kaydecek yer yok cihazda.niye mi bu açıklamayı yazdım,belki kart sürücüsü buna izin vermiyordur.ama usb den bağlanınca belki görür.şansınızı deneyin

Benim sd kartım 16 gb. Bir türlü okumuyor. Ne yaptımsa gösteremedim. Yukarıdaki adresten driveri indirip kurdum. Sonuç aynı. Ne yapmalıyım?

Benim sd kartım 16 gb. Bir türlü okumuyor. Ne yaptımsa gösteremedim. Yukarıdaki adresten driveri indirip kurdum. Sonuç aynı. Ne yapmalıyım?
Aynı sorun sendede mi var?
bunu denedin mi? cevap bekliyorum..

Elbette. Pa500'ün kendi hafızası var mı? SD kart olmadan ritim veya ses düzenleyip yazabiliyormuyuz? Yalnız şunu a öğrendim (çok emin olmasam da) bu aletler "sdhc" denilen yeni tip küçük hafıza kartlarını görmüyorlar. eski tip SD hafıza kartı bulmak da çok zor. Hala problemim çözülmedi. Ramazan ayı içerisinde bolca çalışma yapmak istiyordum. Hayallerim suya düştü.