• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ketron xd9 a 13 adet programlanır anahtar yaptım.

Besbur

Paylaşımcı
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
dantetr, akordeon, gitar, saz,
merhaba arkadaşlar daha önce ayak pedalı yaptığım xd9 a programlanır 13 adet switch yaptım.yani kasanın üzerinde oldu bu sefer.cihaz bu şekli ile daha da pratik hale geldi.özellikleri karışmasın diye switchleri renkli kullandım.hem org a da biraz renk geldi :)reklamcılardan da benim programa göre metal yazı da çıkarıp switch lerin altına ekledim.cihaz sx3000 oldu gibi.sadece ram ve kasa değişecek ,tamamdır :)
toplam maliyet 25tl kadar,başarının verdiği zevk ise maddiyatla ölçülemez.resimler aşağıda.bir adet de video çektim.çalışmasını görün diye.
kablo orgun içinden geçti dolayısıyla dışardan hiç bir şey görülmüyor.yanlız kartta lehim olmasın diye yine 15pin anahtar kullandım.
xd9 a yaptığım gelişmeleri yine buradan paylaşacağım.aklımda 2-3 tane daha özellik var ama şimdilik ben de kalsın.yaparım denerim,test ederim sorun çıkmazsa siz dostlarla paylaşırım.
selam ve saygılarımla,burhan yaman

switchlere atayabileceğiniz özellikler aşağıdadır
ua1j.jpg
[/URL]

3pyn.jpg
[/URL]

dsw2.jpg
[/URL]

dnuq.jpg
[/URL]

anahtarların çalışma videosu
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=_wl9i8dWmbI]Xd9 programlanir switch yapimi - YouTube[/ame]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: ketron xd9 a 13 adet programlanır anahtar yaptım.

hocam başarılar yanlız anlamadığım o eklediğiniz swichler zaten orgun üstunde mevcut değilmi sonuçta aynı işlemi yapmıyorlarmımesela ikinci bir start stop butonu size ne gibi kolaylık sağladı

ne olursa olsun süpersin tebrikler

hocam başarılar yanlız anlamadığım o eklediğiniz swichler zaten orgun üstunde mevcut değilmi sonuçta aynı işlemi yapmıyorlarmımesela ikinci bir start stop butonu size ne gibi kolaylık sağladı

Degerli dostum haklisin var ama ataklar bir tarafta varyasyon diger tarafta canli programda bu pratik mi olur.ben hepsini sol el ile kullanilir hale getirdim.ayrica start tusuna takilmayin.o sadece ornek.sizler 13 adet anahtari istediginiz gibi prpgramliyabilirsiniz.footswichi kontrol edin bir suru ozellik var.

Bu ozellikleri kullanabilmeniz icon 250 euro para vermeniz lazim.ben size 25 liraya mal edip kullanabilirsiniz diyorum.daha ne yapayim :)

Degerli dostum haklisin var ama ataklar bir tarafta varyasyon diger tarafta canli programda bu pratik mi olur.ben hepsini sol el ile kullanilir hale getirdim.ayrica start tusuna takilmayin.o sadece ornek.sizler 13 adet anahtari istediginiz gibi prpgramliyabilirsiniz.footswichi kontrol edin bir suru ozellik var.

Bu ozellikleri kullanabilmeniz icon 250 euro para vermeniz lazim.ben size 25 liraya mal edip kullanabilirsiniz diyorum.daha ne yapayim :)

programlanabilir olması gercekten güzel birşey gerçekten büyük basarı yapmıssınız bazıları pa800 üm pax3 oldu diye açılış resmini değiştirmisler ha sizin gibi elle tutulur bi basarı gösterseler tekrar tebrik ederim hayırlı geceler

elinize sağlık güzel çalışma olmuş..

Hocam diğer cihazlara uygulanma ihtimali nedir sizce? Olabilitesi varmı? (bu kelimede yeni eklendi lugata :)

teşekkürler arkadaşlar , bu çalışma pa800 için de yapabilirsiniz.çünkü onda ec5 pedal var (pa2x.pa1x de dahil).fakat 4 adet programlı switch yapılabilir.isterseniz size ayrıntılı şemasını gönderirim.ama sadece ec5 pedal kullanan modellerde geçerlidir.
bunu org un üzerinde herhangi bir işlem yapmadan da uygulayabilirsiniz.
diğer konularıma bakın harici ayak pedal ve mini pedal yapımında anlattım.selamlar

bence cok guzel bir calisma.tam pratik oldu alet.valla tebr'k ederim.

slm kardeşim o yazıları nasıl yazdırdın acaba bilgilendirisen sevinirim