• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Hangisi?Yardım Lütfen!!

• Konbuyu başlatan arifc
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 11
  • Görülen : 4K

arifc

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Merhabalar,
müzikle ilgili ve biraz tecrübeli biri olarak org çalmaya karar verdim.Hem batı hem Türk müziği icra etmek istiyorum.Yamaha e413 ile Casio ctk 5000 arasında kaldım.Sanki yamahanın sesi daha iyi gibi geldi,fakat casioda da sampling var.Hangisini tavsiye edersiniz.e413 e ritim atabilmek mümkün mü?a1000 ve a300tr ritimlrti atabilir miyiz?Casio yu zühal müzik ten alınacağını biliyorum da,acaba yamaha yı nerden almalı?en uygun fiyat neresi?

Yardımlarınız için teşekkürler..Hoşçakalın!..

bence daha farklı modellere bakmalısın casio batı müziğinde işini görür ama türk müziğinde yetersiz kalır en azından şimdilik bi roland e40 veya g600 yamaha psr a300tr önerebilirim...

en azından disketli org olursa ritim ve sesleri istediğin anda değiştirirsin.g-600 ii ama temizini bulman zor.psr a 300 işini görür.ilerde satıp prof.bir alet alırsın...

a300tr bana kalitesine göre çok pahalı bir cihaz olarak geliyor,hem de çok.bahsettiğim e413 ün ondan çok daha iyi sesi var,pitchbend i de var,ama Türk ritim yok.o yüzden a300 ü eledim.Sizce ctk-5000 mi psr-e413 mü?

İkinci el roland benimde aklıma çok yatıyor ama,ikamet ettiğim il olan Elazığ da görerek satın almam mümkün değil.İnternet aracılığıyla alma niyetindeyim.

Bir de köklü bir İtalyan üreticisi olan Orla nın KARAWAN diye bir modeli çıkmış,deneyeniniz oldu mu sesleri nasıldır?

bana kalırsan kendin çal hangisi senin zevkine daha uygunsa onu al ben hala diyorum roland ikinci temiz alet bulursan kaçırma başlangıçta hem batı müziği hemde türk müziği olarak işini fazlasıyla görür ctk 5000-e413 diyorsan ctk 5000 öneririm...

bak kardeş ''''bence sen en iyisi en azından bir yamaha a1000 al... hem paylaşımı var hem nevalesi bol... düşük modellerle sadece sorun paylaşırsın... benden söylemesi... ben bu yüzden yamaha v2 veya daha üstü bir model almak için g 600 orgumu sattım ve kanser !!olmaktan kurtuldum ..
birde orlanın orgunu ben hiç duymadım ...ayrıca şurada verdiğiniz tüm org markaları daha çok küçükler için öğrenmek amaçlı alternatif aletler ..sis bunları aşmış olmalısınız artık para sorununuz varsa biraz daha bekleyin bu işlerde acele olmuyor tecrübemle söylüyorum bak sonra çok zarar eden sen olursun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yunus doğru söylüyor.küçük para ile alabileceğin aletle alabileceğin verim haliyle az olacaktır.acelen yoksa biraz para biriktir en azından uzun süre kullanabileceğin orgu alabilirsin.benim sana tavsiye ettiğim orgların ikincieli 450-500 tl civarındadır.bukadar paran varsa anca bunları tavsiye ederim tabii.ama en iyisi üzerine parakoy 1200tl.ye yamaha a 1000 tr alabilirsin.saygılar...

eğer fazla para veremiceksen o bahsettiğin iki modelide alma. yoksa satarken yarı parasına veremezsin. çok zor satarsın elinde kalır. o yüzden en uygunu a300tr senin için. üstündede düğün bitirecek ses ritim hepsi mevcut. ayrıca batılarıda iyi.

şu ctk 5000 in demoları olsa aslında iyi bir fikir verebilir.benim youtube dan dinlediğim kadarıyla,e413 daha iyi sesler veriyor.Ama mehmeh doğdu nun yazdığı ritim ve seslerle de dinlemek lazım onu.

Cevap: Hangisi?Yardım Lütfen!!

casionun ritim konusunda ne kadar sıkıntılı bir marka olduğu hemen hemen herkesce bilinmektedir.bunun sebebi işin üstadlarının genelde korg roland yamaha gibi markalarla ilgilenmesidir.diğer bir yandanda casio amatör kitleye hitap etmesi pekde üzerinde çalışma yapılmasına olanak vermemiştir.bu yüzden eğer bütçeniz kısıtlıysa ctk-5000 yerine 650-700 tl ye taksitle temiz bir roland g600 almanızı kesinlikle tavsiye ederim;) bu klavye hem amatörlükten profosyonelliğe geçiş aleti olarak hemde profosyonel çalışmalarınızda size eşlik eden sağlam bir enstrüman olacaktır...