• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Va7 Hakkında Bilgi Rica Ediyorum

DreamSongs

**Müzik**
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha,Roland,Epiphone Gitar
Elimde bu alet var bazı switchler çalışmıyor ama çok kullanılan switchler değil.Zipp disketi yok.Floopy sürücüsü çalışır durumda.Alet genel olarak iyi durumda.

1-Bu alete yüklenebilecek setler var mı?(g-600 setleri olur gibime geliyor)
2-Sample ses nasıl yükleniyor?
3-Aleti kullanan arkadaşlarımızdan genel bilgiler rica ediyorum.

Cevap: Roland Va7 Hakkında Bilgi Rica Ediyorum

bu cihazda sample ozelligi yok diye hatirliyorum...

sample olayı var ama uğraştıgına değmez hocam...7-8 sene önce atmıştık sample ama çok kötü çıkıyo sesler.kitapçığında olması lazım nasıl atılacağı.ritim olarak ne okuyor bende bilmiyorum...roland eski serilerini okuması lazım bildiğim kadarıyla

yav bende bu aleti ayhan alptekinin elinde gördüm bayağı heveslenmişdim iyiki almamışım:)

alet g serisi bütün ritim ve sesleri okur...
sample olayı biraz sorun,üstünde pek çalışma yapılmadı...
bir yıl kadar kullandım sattım.tatlı aletti,hayırlı olsun...
iyi işler...

Teşekkürler arkadaşlar alet benim değil atıl durumdaydı temizledim bakım yaptım işyerinde ara sıra kurcalıyorum mülkiyet işverenin yani :D

va 7- yi 2 3 yıl kullanmıştım çok kullanışlı zevk alarak çaldığım bir cihazdı...efsanedir o alet roland serisinin üretmiş olduğu en iyi orgdur bence...sample olayına hiç girme randuman alamassın...alet rolandın her setini okuyor..bu aletin sorunu zipleri çabuk bozulması..ben 2 kez değişmiştim zipini şimdi piyasada yoktur zaten zip..düğünlerde bi korg kadar iş göremez,darbukası,kitleri felan korg pa serisine nazaran zayıf kalır...ama şunu belirteyim ki batı sesleri ve ritmleri olsun çok kaliteli sounda sahip çok orjinel o gitarları piyanoları padleri elktro piyano,synth sesleri mükemmel ben o alete bi distortion gitar yazmıştım gerçeğinden farksızdı...en güzel özelliği 2 ritmi birbirine karıltırabilme özelliği... pa 800 ve kor x 50 kullanıyorum param olsa 3. klavye olarak temiz va 7 yada va 76 alırdım...bir orkestrada eşlik edilebilecek en iyi klavye bence...ama türk sesleri ve ritmleri g600 g 800 g 1000 vs serilerinden farksız kalır çünkü va serisi için extra türk seti oluşturulmadı üzerinde çalışılmadı..fakat batı soundu rolandların kralıdır bence...

Açıklama için çok teşekkürler açıkcası benimde zaten batı ses ve ritmleri ilgi alanıma giriyor...

bendede var simdi yeni aldım eskiden benim arkadaşımda vardi sim sene 20204 yedek aldım çocuğun odasına ben Korg 5x. var ama Roland va 7 set bulamıyorum yada yazmam lazım

va7 ritimleri tek kit kullanılıyor diye biliyorum