• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 800 256 mb ram sorunu

• Konbuyu başlatan ANNECY
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 14
  • Görülen : 715
Enst.
KORG PA 800
S. A arkadaşlar korg pa800 klavyemde 256 ram aldım taktım ama hala 64mb olarak gözüküyor ramı thomann dan satın aldın ama ramı alırken

Korg EXB 256MB Sample-RAM, Extension de RAM, Pour série MP3, PA-2Xpro et PA-3X, Barrette de 256 MB de mémoire, Format. Yazıyordu bana gelen ramınkartonunda ise korg pa x3 256 bm yazıyor şimdi problem ramdamı orgdamı bilgisi olan arkadaşlardan acil yardım istiyorum
Şimdiden teşekkür ediyorum

S. A arkadaşlar korg pa800 klavyemde 256 ram aldım taktım ama hala 64mb olarak gözüküyor ramı thomann dan satın aldın ama ramı alırken

Korg EXB 256MB Sample-RAM, Extension de RAM, Pour série MP3, PA-2Xpro et PA-3X, Barrette de 256 MB de mémoire, Format. Yazıyordu bana gelen ramınkartonunda ise korg pa x3 256 bm yazıyor şimdi problem ramdamı orgdamı bilgisi olan arkadaşlardan acil yardım istiyorum
Şimdiden teşekkür ediyorum
Geçmiş olsun.. bence yazılımdandır.. format at öyle dene saygılar..

Geçmiş olsun.. bence yazılımdandır.. format at öyle dene saygılar..
Sağolun teşekkür ediyorum format attım şuan org çalışınca usb tak os istiyor şimdi ben normal pa800 os mu yoksa pa800 256 mb os versionunumu yükleyeceğim ve birde bu kart benim cihaza uyumlumu ki acaba?

Sağolun teşekkür ediyorum format attım şuan org çalışınca usb tak os istiyor şimdi ben normal pa800 os mu yoksa pa800 256 mb os versionunumu yükleyeceğim ve birde bu kart benim cihaza uyumlumu ki acaba?
Tabikide 256 mb os yükleyeceksiniz.. pa800 256 ramsa olur.. sadece yüklemesiyle bir sorun olduğunu düşünüyorum..

256 mb lık os yükledim ve birde set yükledim fakat org çalışıyor ritim de çalıyor ama ne ritimden nede sesten ses gelmiyor ve orgta fabrika sesleri ve ritimleride yok acaba başka bir program daha mı yüklemem gerekiyor

256 mb lık os yükledim ve birde set yükledim fakat org çalışıyor ritim de çalıyor ama ne ritimden nede sesten ses gelmiyor ve orgta fabrika sesleri ve ritimleride yok acaba başka bir program daha mı yüklemem gerekiyor
Program Yok.. ram görmüyor yada yazılımsal.. yardımcı olabilecek arkadaşlar bekliyoruz...

S. A arkadaşlar orga format yaptım 256 mb os versiyonu nu da yüklüyoruz ama record dada 256 mb hafıza oldığunu gösermesine rağmen seti yüklüyor fakat org çalışıyor ritim de çalıyor ama ne ritimden nede sesten ses gelmiyor ve ramdadanda hafıza azalmıyor bende 64mb olarak kullanıyorum 256 ram takılıyken 64 mb kullanıyorum bende anlamadım bu nasıl iş eğer bu aletin dilinden iyi anlayan bir arkadaş varsa aranızda bunu sil baştan başlamak sırasıyla ne yapacağımı yazarsa ve eğer varsa elinde format,os versiyon gibi programlar varsa orgun çalışabilmesi için lütfen bana yardımcı olsun çünkü belki ben yapamıyorumdur çünkü sitelerden indirdiğim bütün programların çoğunu org görmüyor hepinize teşekkür ediyorum

Yokmu bi düşüncesi yada başına böyle bir iş gelen arkadaşlar yoksa kartı geri iade etmek zorunda kalacağım

Bu şekilde işte 256 mb lık kartla os v.2.2 yüklersen 64mb olarak orijinal kartı gibi setini yükleyerek sorunsuz çalışıyor fakat pa 800 256 mb os yüklersen setleri yüklemiyor tektek te yüklersen eksik yüklendi diye uyarı veriyor bu neden böyle oluyor acaba bu kart neden os v256 yı yükleyince böyle yapıyor?

Ekli dosyalar

• 20240521_190226.jpg
    20240521_190226.jpg
    1,004.6 KB · Görülen: 16
  • 20240521_190219.jpg
    20240521_190219.jpg
    1.1 MB · Görülen: 17