• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA 80 8 MB arbic Kart nasıl silinir

%100-Raporlu

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa 800
Arkadaşlar 8 mb orijinal Arabic Kart silinmiyor normalde 16 mb Kart sitedeki yöntemlerle siliniyor fakat Arabic Kart silinmiyor fail diye uyarı çıkıyor bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim

Kartı hangi yöntemle silmeye çalışıyorsun.Kart kilidi açıksa Format atarakta silebilirsin.onun dışında Korg pa80 kart kilitleme silme programı var.Card mannager 1.1 1.2 son sürümü.zipten çıkartıp onu diskete at BPA80. SYS dosyasını org kapalıyken disketi tak orgu aç Load from os diye bir yazı çıkacak entera bas programı org kuracak ekranda iki seçenek çıkar solda üstte protect card altta erase card diye sen eraseyi seç biraz bekle işlem sonunda ok yazısı çıkacak erasenin karşısında kart silinmiş boş olacaktır.disketi çıkar orgu aç kapa kartı kontrol et içeriği silinmiş olacak.Eğer kart okuyuculu laptobun ve MCE Memory Card Explorer programın kuruluysa Türkçe yamasıda var kartı orada slota takıp programı açıp kart çeşidini 8mb olarak adreslemeye tanıtıp direk erase sil seçeneği var mausla tıklayıp işlemi görerek kırmızı şerit 0 dan %100e kadar dolunca siliniyor.

Son düzenleme:
Disketle silmeye çalıştım fakat fail diye yazı çıkıyor 16 mb olan kartı ister kilitli backup Olsun istersen kilitsiz backup Olsun silebiliyorum ama bu Arabic Kart silinmiyor

Kartta bir problem olabilir.Disk menü format bölümünde Card yazısı silik yazmıyorsa kilit açıktır.Card backup card restore sayfalarına bak yazılar net olarak okunuyor mu disk menü 9.10. sayfalardaki yazılar okunuyorsa kilit açık demektir.format kısmından cardı seçip F2 F4 ile kartı silebilirsin.Card protect on olarak değişmiş olabilir yazılar net okunuyorsa kilit açık olacak silikse kart zaten kilitli oluyor bu bölümde bir değişiklik yapılamıyor. card protect off konumuna getirip kilidi kaldırarak org üzerinde format veya disketten card mannager ile silme gerçekleşecektir.En garanti Laptop ile mce programı direk siliyor.

Disketle silmeye çalıştım fakat fail diye yazı çıkıyor 16 mb olan kartı ister kilitli backup Olsun istersen kilitsiz backup Olsun silebiliyorum ama bu Arabic Kart silinmiyor
Kartta farklı şifreli bir kilit olabilir.8mb kartların kullanıldığı yıllarda Pa80in işletim sistemleri daha düşüktü.Os version ile ilgili bir uyumsuzluk olabilir silmeyi yaparken

Pa80 kart kilitleme silme programı Card mannager ilk versiyonu ile dene diskete atıp.

Bide eski versiyon ile deniyeyim teşekkürler arkadaşlar sağolun

Korg pa.com yabancı sitesine gir orda vardır card mannager 1.1 işletim sistemi restore 3.05 3.02 kurman gerekebilir.şuan 3 06 olmalı.