• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org çalmayı nasıl öğrenirim

• Konbuyu başlatan kass53
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 22
  • Görülen : 26K

kass53

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa50
casio ctk 495 orgum var ama çalamıyorum sizce org çalmayı nasıl öğrenirim bunun bir püf noktası varmı noto bilgim ilk okulda öğrendiğimiz kadar acil yardmlarınızı bekliyorum teşekkürler... yorumlar :confused::confused::confused::confused::confused:

Cevap: Org çalmayı nasıl öğrenirim

kardeşim örneğin piyano sesini aç orgun üzerinde ellerin sürekli gezsin kulağını geliştir ve şarkılar dinlerken onlara ayak uydurmaya çalış böylece kendini ellerini ve kulağını geliştirebilirsin hemen he deyince olmaz tabi uğraş çaba ve emek ister kardeşim umarım yardımcı olmuşumdur... :)

orgu öğrenmeye başlamak için piyano sesiyle başla ellerin kulağın gelişsin, bence orgun temeli piyanodan başlar. ben böyle başladım

aynen kadirbey e katılıyorum...

ilk önce sabır gerekli uğraştıktan sonra yapamayacağın şey yok.
müzik aç ve onlara eşlik et tonunu bulmaya çalış böle kulakların güzel gelişir.

bence ilk önce ritimleri dinle ritim çalarken ritm üstüne orgun piano veya sax seslerini kullanarak kulağın aşina olanakadar ellrini gezdir ve bir zaman sonra tv dvd mp3 vb. yerden müzik açarak ona eşilik etmeye çalı ben ilk güz güllerinin çalmıs su en basit o KOLAY GELSİN

peki bilgiler için teşekkürler ama normail bir insanın bu olayı kavraması ne kadar sürer olan üstü harika değil kötüde değil 1 senedemi sürer 1 ay damı?

Eğer imkan varsa kurs alman en doğrusu yoksa bir org medodu kitabı veya cd al ve dersleri sırasıyla atlamadan çalışarak öğrenebilirsin.

kadirbey arkadaşında beyan ettiği gibi öncelikle piyano ile başlaman lazım.

ilk aşamada ritimlerle çalışma yapmak sana sadece zaman ve heves kaybettirir. bu iş gönül işidir ne para vererek öğreniliyor nede zorla yaptırılıyor...

sabır ve azimli olursan 2 yılda çok iyi noktalara gelirsin..

ayrıca ne zaman aman yahuu olmuyor bu iş dersen eğer emin olki o zaman öğrenmeye başlamışsındır..

peki bu eğitim cdleri ni nerede bulabilirm tavsiyeniz varmı uygulamalı çalışmak daha uygun olur bence gördügünü yapmak daha kolaydır gibi ?