• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ödevim var

Arkadaşım sen yanaştın ama ismini yanlış telafuz ettin. Bazı bilenlerimiz varda ben olayın sonucunu görmek için şu saate kadar bekledim. TİRYOLE kesinlikle değildir. peki nedir?

2 zamanlı nota nın tam arasına konan tiril işaretiyle zaman üçe bölünür üçleme den kastınız bu ise budur. Tiril başlı başına nota olmayıp notalarla birlikte okunur ve yanında bulunduğu notaların değerinden pay alarak okunur. Şimdi gelelm sayın bağlamacı üstatlarıma, diyelimki sazınızın alt teli RE dir üstten bir RE vurdunuz parmağınızla da Altan daha ikinci tezene ile RE yi vurmadan tam orta yerinde sol el parmağınız ile RE çektiniz ve Alttan bir RE daha vurdunuz ne oldu 1 dörtlük süre içerisinde RE re RE yaptınız işte ÜÇLEME yapmış olursunuz. Ödevi olan kardeşim Ödervine şu son mesajımı rahatlıkla yazabilirsin. Unutmayınız ki zaman zaman saf rollerine yatsamda beni bilen bilir tartışma ortamı sayesinde herkesin anlaması veya olaya geniş yer ayırması için ben bunu zaman zaman yaparım kimse kusuruma bakmasın. Ayrıca başka sitelerdeki açıklamaları direk endoğru kabul edip buraya gerçek müzik erbabı veya tam ustası gibi davranarak açıklamalarda bulunmak zaman zaman sizi zorda bırakabilir dikkatli olun lütfen :) Saygılarımla,

abicim sen ne araştırdın nerden öğrendin allah aşkına bağlamacısın diye sana bişey diyen olmadı ben de 11 senedir bağlama çalıyorum konservatuar mezunuyum yani şu yazdıklarının çoğundan hiçbişey anlamadım ne demek istediğini dahi çözmüş değilim bazı yerlerde.istediğin bi kaynaktan araştır oku bak bakalım üçleme neymiş nasıl anlatmış notasını nasıl göstermiş ondan sonra gel burda bizi zorda bırak abicim :) ayrıca bulamazsan da sana kaynak gönderirim oku öğren yeter ki insanlara yanlış bilgiler verme. saygılar

Arkadaşlar 15 senelik müzik öğretmeniyim Sazgrubu nikli kişinin verdiği bilgilerden birşey anlayamadım. Diyojen nikli kişinin verdiği bilgiler doğrudur bu konuyu uzatıp polemiğe girmeye gerek yok saygılar.....

Artık sevmeyeceğim (la la la) (si si si) (do do do) (si si si);) la.

işte üçleme.........

Moderatör tarafında düzenlendi:
aynen böyle........saygılar...

abi walla birazdan sazgrubu abimiz gelip olaya el atıcak ama SAZGRUBu abime sesleniyorum ismini hatırlamıyorum ama bikaç yıl önce msn de görüşmelerimiz olmuştu sevdiğm bi abimdir gerçi o beni şimdi hatırlamaz nerden hatırlasın.abi sen iyice öğren bunları bunlar çok basit şeyler bunlar

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.0%
  • Hayır

Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri