• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yardım Midi klavye çalarken seste cızırtı

Enst.
Nektar
Merhaba arkadaşlar bende nektar lx61 var fl studio ve mixcrafta piyano çalarken seste aşırı cızırtı var laptopum eski işlemcisi iyi değil. CPU bazen yüzde yüz oluyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim. ses kartı alsam olurmu acaba, yeni laptop almak istemiyorum bunun için.

Bu tip programlarda eğer sesi eğer doğrudan laptopun ses çıkışına bağlıyorsanız muhtemelen çatırtı patırtı ya da cızırtı yaşıyor olabilirsiniz(Asio 4 All kullanıyorsanız da aynı sıkıntıyı yaşarsınız)CPU'nun yüksek çalışması RAM'inizin aşırı dolu olmasından kaynaklı olabilir ne yazık ki FL Studio,Mixcraft,Cubase,Studio One,Protools ya da Logic Pro gibi programlar bilgisayarda çok yer kapladığı gibi çalışırken işlemciyi de çok yorar.Ses kartı da alsanız 8GB'ın altında bir bilgisayarınız varsa yine aynı sıkıntıyı yaşarsınız.Önerim yüksek performanslı(Tercihen oyun bilgisayarı olabilir çünkü çok yüksek performansta çalışır)bir bilgisayara gecikme çok yaşamayacağınız bir ses kartı almanız diye düşünüyorum.Çok aşırıya da kaçmayın bence eğer ciddi anlamda aranje işi yapmıyorsanız.Steinberg UR22C(Ki benim kullandığım ses kartı bu oldukça memnunum)veya Focuswrite işinizi görür.Bunlar beni kesmez ben daha ciddi çalışacağım derseniz de Universal Audio'yu tercih ederim.Şunu da gözardı etmeyin ne kadar çok kanal o kadar çok fiyat artışı demek