• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

fame g 2000 & medeli dante tr

Cevap: fame g 2000 & medeli dante tr

Merhaba arkadaşlar,

Lütfen burayı dikkatle okuyun çünkü daha önce de yazmıştım ama bu bilgi eksikliği yinede bizim eksikliğimizdir.

1. Fame G2000 ve Medeli A1000 tamamen aynı cihazlar ve birisi Dünya piyasasına yöneliktir ve Fame G2000 Almanyada Köln de bulunan Music Store firması tarafından özel ürettirilmiştir.

2. Dante TR modelinin bu iki cihazla arasında çok fazla yazılımsal ve donanımsal farklılığı var ve en önemlisi hiç bir elektronik donanımı diğer iki modelde çalışması mümkün değildir.
Bu değişikliklerden bazıları:

1. Dante TR de yeni dizayn edilen Audio ve DSP board. 2 x 1 Gigabit sample Rom destekliyor.
Bu özelliği olduğundan biz de 2 x 1 Gigabit Flash Rom ile ürettirdik.
Fame G2000 ve A1000 sadece 2 x 512 Megabit rom desteği var.

2. Dante TR de D class 2 x Amplifikatör var ve son derece sağlıklı çalışan bir sistem.Isı problemi yok.
Fame G2000 ve A1000 modelleri Entegre ses çıkışına sahip ve ısı problemi oluşabilir.?

3. Ana Kartı (Main Board) denilen dijital kart yeni dizayn ve üzerindeki Programlı O.S. neredeyse yeniden oluşturuldu.
Bu cihazların ortak yönü Paneli, Kasası,Tuşları ve Ekran imajlarıdır.

4. Harici Lesli Boardu üretildi ve bu özelliği ile piyasaya sunuldu.

5. Türk Ritimleri ve Türk Enstruman Sesleri ile birlikte farkedilir bir biçimde yazılımsal değişiklikler yapıldı ve şu an bile bu
yapılıyor.Buradaki amaç bu aleti kullanıcıya olabildiğince basit kullandırabilmektir.Canlı performans esnasında fazla
zaman kaybını önlemektir.Sırf bunun için geçen hafta Tuncay bey ile Çin'e gittik ve cihazın son durumunu
değerlendirdik.Oradaki Ar-Ge Mühendisleri çok titiz bir şekilde cihazın yazılımı üzerinde son rötuşları yapıyor ve bu ay
sonu gibi sizlere sunabiliriz inşallah.
Tuncay bey (Medeli Distribütörü ve eski Yamaha Distribütörü)ve ben Yamaha OR700 v1 modelini sizlere
sunduğumuzda size bir sözüm vardı:
"Bu alet henüz gelişimini tamamlamadı" demiştim ve zaman içinde gördünüz ki ben haklı çıktım ve
v2 Plus'ta bıraktım.

Aynı sözleri bu alet için söylüyorum ve hep beraber bu aletin nerelere geleceğini göreceğiz inşallah.
Selam Arkadaşlar,
Konu cok eski olsada Medeli a1000 ve Fame g2000 hakkinda yeni bilgiler edinmiş bulunmaktayim.

Medelia a1000 ve Fame g2000 arasinda ufak ama çok önemli bir fark vardir.
aradaki fark ~2017 -2019 üretilen cihazlarla ve bu genellikle Fame G2000 olmak üzere yeni Mainboard sahibdir.

2017 de ve önce üretilen cihazlarda Firmware direk olarak V.1.3.X sunulmustur ve bu Firmware sahib olan her iki cihazlarda Firmware güncellemesi yapmak mümkündür. Fakat Firmware V 1.0.0 (b veya bs) sahip olan cihazlarda yep yeni baska bir Mainbord vardir, ve suanlik için Firmware güncellemesi yoktur.

ve gelelim olayin aslina ulaşmış oldugum bir bilgeye göre (daha tam olarak tastiklenmedi) Yeni Mainboard olan cihazlar yani Firmware yazilimi V1.0.0 olanlar. muhtemelen DanteTR ile ayni.
ve ben deneme amaçlı tüm DanteTR ve DanteTr V2 nin sytle,voice, leri alip benim yeni Mainboard sahib olan Fame g2000 yükledim ve sorunsuz bir şekilde hepsini okudu ve çalıştı sadece voicelarda ve ritim setleri Dante Tr nin kendi original sesileri üzerine yazilmis ve programlanmış olanlarda ses sorun sorunu var
Örnek: ritimde ve Set de Dante tr kendi hafizasinda bulunan baglama veya ney sesi bire bir Fame g2000 ayni degil veya fame g2000 karsiligi yok, ve bu nedenle bende fame g 2000 başka bir ses cikariyor.

ileriki zaman icinde eger bulabilirsem Dante Tr original yazilimini. benim Fame G2000 yüklemeyi düşünüyorum

Umarim sunmuş oldugum bilgi diger arkadaşlara yarar.

Selamlarımla
Dogan38