• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yardım Ev Kullanıcısı İçin Tavsiye Ricası / Roland EA7

Poseidon77

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Casio CT700
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 26 senedir Casio CT700 org sahibiyim. Casio'nun yapay sesi ve ritim eksiklikleri nedeniyle, hemde iş hayatı çoluk çocuk derken neredeyse 15 senedir elimi sürmedim. Bugünlerde yeniden bir heves geldi ve eski hobime geri dönmek istiyorum. Geçen zamanda cihazların teknolojisi ciddi anlamda gelişmiş. Şimdi yeniden evde kullanabileceğim, dışarıdan ritim yükleyebileceğim, Türk ritimlerini ve seslerini halihazırda içeren, en önemlisi evde kulaklıkla kullanabileceğim (çocuklar uyanmasın) bir cihaz arıyorum. İlk olarak karşıma Yamaha modelleri (a2000, a3000) çıktı ancak fiyatları ev kullanıcısı için çok fazla. Son olarak daha uygun fiyatlı Roland Ea7'ye rastladım. Bu cihazı ev kullanıcısı için tavsiye eder misiniz? Bir de Yamaha PSR A350'yi gördüm ancak sanırım bu cihazın USB desteği yok ve dışarıdan ritim aktarması yapılamıyor.

Zaman ayırıp tavsiye verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Slm
Roland ea7 sadece ev icin tasaruflu bir alet degil ayni zamanda sahnede alabilirsiniz

ayrica rolannd türkiye nin cok ücretsiz destegi var yani gönül rahatligiyla alabilinen bir alettir
yamahanin 350 ile ea7 yi ayni seviyeye koyamasiniz ea7 sampel hafizali ve daha üs segment bir cihazdir
baze kulanicilar menu ile sorun yasadiklarini dile getiriyorlar baze kulanicilarda tam aksine menude zamanla kulaniminda zorluk cekmedigini söylüyorlar o size kalmis bir sorun olabilir
ben azda olsa kulandim sesler ve ritimler gayet basarili
ayrica ücretsiz setler size yaramasa tanilmis ustalarin ücret karsiligi setleri ea7 icin satista

bence sizin isinizi fazlasiyla görür

saygilarimla

Son düzenleme:
Slm
Roland ea7 sadece ev icin tasaruflu bir alet degil ayni zamanda sahnede alabilirsiniz

ayrica rolannd türkiye nin cok ücretsiz destegi var yani gönül rahatligiyla alabilinen bir alettir
baze kulanicilar menu ile sorun yasadiklarini dile getiriyorlar baze kulanicilarda tam aksine menude zamanla kulaniminda zorluk cekmedigini söylüyorlar o size kalmis bir sorun olabilir
ben azda olsa kulandim sesler ve ritimler gayet basarili
ayrica ücretsiz setler size yaramsa tanilmis ustalarin ücret karsiligi setleri ea7 icin satista

bence sizin isinizi fazlasiyla görür

saygilarinla
Teşekkürler Üstad. Bu fiyat skalasında ve benzer özelliklerde Yamaha ve ya Korg cihazlarda tavsiyeniz olur mu?

Ustam
fiyat konusunda türkiyedeki fiyatlari bilmedigim icin size bu konu hakinda yardimci malesef olamiyacam ama mutlaka sitemizde degerli ustalarimiz size fiyat konusunda yardim edecekler

sayet ea7 ile yamaha 350 yi ayni segmente karsilastiriliyorsa bu mümkün degildir ea7 üst segmente bir cihazdir sampel hafizasi 128 mb dir
kaldiki yamaha psr a3000 veyada yamaha psr a2000 veyada korg pa serileri deseniz bunlar arasinda bir karsilasma yapilabilir
oda sizin zevkinize veyada beklentilerinize göre degerlendirilebilir

ilk olarak
yamaha saund açısından güçlü
korg
ritim nevale kullanım kolaylığı konusunda güçlü
bu benim görüşüm.
nevale kullanım kolaylığı açısından evde kullanacaksanız
32 mb yada 96 mb bir alet yeter.
sıfır olarak
korg 32mb pa300 yada 96 mb pa600qt modelini alabilirsiniz.
pa300 giriş segmentinde en kolay kullanımlı bence en iyi cıhaz.
2. el alacaksanız dikkatlı olun
ucuz olarak temiz bulabilirseniz
korg pa800 (256) ram olanı 2. el temiz olmak şartı ile
alabilirsiniz...
yamaha derseniz a3000 den aşagısını önermem (kendi fikrim)

ayrıca dikey pitcbenderli aletleri önermiyorum türk müziği ile ugraşacaksanız.

ama unutmayın seslerden ritimlerden sıkılınca yeni ses ve ritimler arayacaksınız :)
bu yönden korgu öneriyorum bu konuda çok önde her seride bir ses ve ritim çok fazla
saygılar....

Ea7 için git youtube'a hakan çebi yaz. Klavyeyi direkt alırsın zaten.
Ama esasında klavye gercekten zor ve karışık. Belki de Pa600 alıştığım için oyle geliyordur.
Yok yok , roland sound ve destek konusunda ne kadar iyise pratiklik konusunda da o kadar kötü.

Ea7 gibi klavyeye tft ekran koymuş.
Bir ekrandan ritim bir ekrandan ses seçiyorsun vs.

Zor klavye tavsiye etmem. 600den sonra aldım. Bir-kac defa inceleyim dedim her defasında hevesim kaçtı. 1 ay içinde satıp yeniden 600 aldım.

Selamlar ben şöyle başlayım söze Casio CT700 gerçekten modası geçmeyen bir klavye aradan 40 sene geçmesine rağmen hala kullandığım bir cihaz bunun yanında istediğin vasıfta çok da cebini yakmayacak 2 marka öneririm.Bir tanesi Casio AT-1 bir tanesi de Medeli Dante TR ev kullanıcısıyım diyorsun hiç A3000'e,PA4X'e falan girişme bu iki model senin hayli hayli işini görür her şekilde dışarıdan ses ve ritm kaydedebilirsin bu iki alete de

Merhaba Hocam Birde Gem wk1 var Hem Ev İçin Hemde Yarı Porfesyonel Düğünler İçin Kullanışlı Bir Cihaz Fiyattada Seni Fazla Yormaz

GEM WK-1 ORYANTAL. 5 oktav – 61 dynamik tuş , LCD ekran, 32 nota polyphony, 96 styles (40 Arabik, 16 Türk), 8 user (program), 4 varyasyon, 5 tracks, programlanabilir ses, ritm ve sequencer, Arabik ses ve ritm setleri, koma sistemi ve hafızası, disketli standart midi file, alaturka Türk ritm ve sesleri, çift ses

Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 26 senedir Casio CT700 org sahibiyim. Casio'nun yapay sesi ve ritim eksiklikleri nedeniyle, hemde iş hayatı çoluk çocuk derken neredeyse 15 senedir elimi sürmedim. Bugünlerde yeniden bir heves geldi ve eski hobime geri dönmek istiyorum. Geçen zamanda cihazların teknolojisi ciddi anlamda gelişmiş. Şimdi yeniden evde kullanabileceğim, dışarıdan ritim yükleyebileceğim, Türk ritimlerini ve seslerini halihazırda içeren, en önemlisi evde kulaklıkla kullanabileceğim (çocuklar uyanmasın) bir cihaz arıyorum. İlk olarak karşıma Yamaha modelleri (a2000, a3000) çıktı ancak fiyatları ev kullanıcısı için çok fazla. Son olarak daha uygun fiyatlı Roland Ea7'ye rastladım. Bu cihazı ev kullanıcısı için tavsiye eder misiniz? Bir de Yamaha PSR A350'yi gördüm ancak sanırım bu cihazın USB desteği yok ve dışarıdan ritim aktarması yapılamıyor.

Zaman ayırıp tavsiye verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Bende pa800 diyorum.. ama temiz olmak şartıyla. bende pa800 vardı memnundum.. 2009 tan beri. ama sattım.. roland ea7 zor alet kullanamazsın dersem yalan olmaz..
saygılar..