• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ara sesler ?

polatoğlu

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
GW8, bk 5 or.
değerlir ustalarım, org ile bir müzik icra ederken ara sesleri hangi tuş ile aktif yapıyoruz ve sonra tekrar pasif yapıyoruz ?
Misal : bağlama ile org da bir eser çalıyoruz diyelim ara da bir keman veriyoruz sonra kemanı tekrar pasif yapıyoruz bu işlemin bir kaç yolu var ama bu doğru olan mı
1- favori sese basıp kapatmak,
2- Dual tuşunu aktip yapıp, pasif yapmak
3- önce eseri kaydedip sonradan üstüne ayrı sesleri ayrıca eklemek ( kanal kayıt gibi )
4- Lower ile gidiyorsak, upper aktif pasif yapmak, veya Upper ile gidiyorsak Lower i aktif pasif yapmak gibi

bunlar benim bildiklerim ama bu işlemler 3 madde hariç, hızlı bir eserde seri yapılamıyo başka bir yolu olmalı o nedir ?

teşekkürler.

Cevap: ara sesler ?

Ben bir amatör olarak o yazdığınız 1,2,4 maddeleri rahatlıkla kullanabiliyorum.İnternette izlediklerime göre, daha profesyonel olanlar zaten bir taraftan çalarken diğer taraftan çatır çatır butonları kullanabiliyorlar.

Ben one touch dışında bir ses ayarlıyorum. Toplamda 5 ses olarak kullanıyorum. one touch'ta kullandığım sesin üzerine tıkladığım'da , touch dışında ayarladığım ses dönüyorum. One touch'daki sesler arasında zaten istediğim sese tıklayınca geçişi yapıyorum...

Bunun dışında 2 sesi üst üste çalıyorsam , up2'ye basmak çokda zor olmuyor benim açımdan. Ama siz ayrıca bağlama çalıyorsanız o daha zor olabilir tabi.

Cevap: ara sesler ?

Ben bir amatör olarak o yazdığınız 1,2,4 maddeleri rahatlıkla kullanabiliyorum.İnternette izlediklerime göre, daha profesyonel olanlar zaten bir taraftan çalarken diğer taraftan çatır çatır butonları kullanabiliyorlar.

Ben one touch dışında bir ses ayarlıyorum. Toplamda 5 ses olarak kullanıyorum. one touch'ta kullandığım sesin üzerine tıkladığım'da , touch dışında ayarladığım ses dönüyorum. One touch'daki sesler arasında zaten istediğim sese tıklayınca geçişi yapıyorum...

Bunun dışında 2 sesi üst üste çalıyorsam , up2'ye basmak çokda zor olmuyor benim açımdan. Ama siz ayrıca bağlama çalıyorsanız o daha zor olabilir tabi.

gw 8 de iki tane aynı ande ses kullanılabiliyo, one touch ayrıca bir ses vermiyor ki yani aynı anda 3 ton kullanma şansı yok galiba zaten roland da bu tek bk 5 de var bu özellik başka roland modelinde yok, 1, 2, 4 özellikleri hızlı bir tempolu müzikte düğme değiştirmek için sol elin sağ tarafa uzanması zaman aldığı için akorda insan geç kalabiliyo şayet o düğmeler sol ele yakın bir yerde olsaydı bu daha pratik olurdu diye düşünüyorm. Ben yapamıyorum yani bunu çünkü akor kaçıyo o zaman ben sağ tarafa uzandığımda :)

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.0%
  • Hayır

Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri